Menu

PZMot powołuje oficjalną Reprezentację Polski w jubileuszowym 25 sezonie Porsche Supercup

OLIMP Racing

Polski Związek Motorowy powołał do Kadry Narodowej w sporcie samochodowym trzech zawodników zespołu Olimp Racing.

Robert Lukas, Piotr Parys oraz Igor Waliłko już w najbliższy weekend na torze w Barcelonie wystartują w pierwszym wyścigu 25 jubileuszowego sezonu Porsche Mobil 1 Supercup.

Robert Lukas - reprezentant Kadry Narodowej Seniorów, jest jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek.

Piotr Parys i Igor Waliłko należą do Kadry Narodowej Juniorów. Obydwaj debiutują w Supercup, choć odnieśli już spore sukcesy na torze. Igor Waliłko w poprzednich trzech sezonach ścigał się jednomiejscowymi samochodami - w ADAC Formel Masters, a następnie Euroformula Open. Piotr Parys natomiast zdobył dwa tytuły Mistrza Polski - w Kia Lotos Race (2014) i Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe (2016).

Porsche Mobil 1 Supercup to najbardziej prestiżowy monomarkowy puchar w sporcie samochodowym. Wyścigi tej serii już 25 lat towarzyszą wyścigom Formuły 1. Do rywalizacji zgłoszonych jest 32 zawodników. Wszyscy zasiadają za kierownicą najnowszego wydania torowego Porsche 911 GT3 Cup.

Olimp Racing wystawiający trzy auta w sezonie 2017 weźmie udział w pełnym cyklu, tj. w ośmiu wyścigach.

Porsche Supercup rozpocznie się na Circuit de Barcelona-Catalunya. W najbliższy piątek, 12 maja, zaplanowano 45-minutowy trening. Następnego dnia odbędą się kwalifikacje i pierwszy wyścig (start o godz. 18.25). Drugi wyścig rusza w niedzielę, 14 maja o godz. 11.45.

OLIMP Racing Image © OLIMP Racing