Menu

Piotr Parys zadowolony po testach Porsche Supercup na torze Barcelona-Catalunya

Piotr Parys Junior

Najważniejszy sezon w karierze kierowcy wyścigowego Piotra Parysa Juniora zbliża się wielkimi krokami, a w dniach 17-18 kwietnia na słynnym Circuit de Barcelona-Catalunya miały miejsce dwudniowe testy, podczas których oprócz jazd na hiszpańskim obiekcie, 17-letni mistrz Polski Porsche GT3 CCCE mógł zapoznać się ze swoimi tegorocznymi rywalami startującymi w jubileuszowej, 25. edycji cyklu wyścigowego Porsche Supercup.

Kalendarz Porsche Supercup na sezon 2017 składa się z ośmiu weekendów wyścigowych, podczas których rozegranych zostanie aż jedenaście wyścigów – w Hiszpanii, Belgii i Meksyku odbędą się podwójne rundy, a Piotr Parys Junior odwiedzi takie legendarne obiekty jak Silverstone, Spa-Francorchamps, czy Monza. Wisienką na torcie będzie wyścig na ulicach księstwa Monako, zaplanowany na koniec maja.

Choć pierwsza runda odbędzie się dopiero 12-14 maja, Piotr Parys Junior już od początku roku intensywnie przygotowuje się do wyzwania, jakie przed nim stoi.

Podczas dwudniowych oficjalnych testów Porsche Supercup w Hiszpanii lublinianin miał okazję do pierwszej konfrontacji z zawodnikami, wziął udział w pierwszym oficjalnym briefingu, sesji zdjęciowej, a także udzielił pierwszych wywiadów organizatorom i mediom, zebranym na torze.

Parys był zadowolony z atmosfery panującej w Porsche Supercup, określając ją mianem miłej i przyjaznej, jednak jak sam przyznał, nie to było najważniejsze podczas dwóch dni testów. Zawodnik pochodzący z Lublina był również zadowolony z wypełnienia planu testów bez żadnych zakłóceń.

Oficjalne testy Porsche Supercup na torze Circuit de Barcelona-Catalunya przeszły do historii. Co tu dużo mówić – ekscytacja sięga zenitu! - powiedział Piotr Parys.

Za mną pierwsza konfrontacja z zawodnikami, pierwszy oficjalny briefing, pierwsza sesja zdjęciowa i wywiady, a także jazda na torze z resztą rywali. Poznałem wszystkich ludzi, organizatorów i muszę przyznać, że w Supercupie panuje naprawdę miła i przyjazna atmosfera.

Jeśli chodzi o samą jazdę na torze – udało się nam wypełnić plan testów bez żadnych zakłóceń. Zużyliśmy kilka kompletów nowych opon, więc cenne kilometry przed rozpoczęciem sezonu zostały „nabite”. Ostatecznie skończyliśmy przedsezonowe testy na ósmym miejscu, co w tak mocnej stawce jest rezultatem satysfakcjonującym.

Nowe Porsche 911 GT3 Cup na sezon 2017 cały czas jeszcze się układa, będzie sztywnieć z każdym kolejnym przejechanym kilometrem, ale najważniejszy moment „układania” nowego wyścigowego samochodu jest już za nami.

Po zakończeniu testów Piotr Parys Junior od razu udał się do Budapesztu na tor Hungaroring, gdzie już jutro rozpocznie się 1. runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. 17-latek z racji kolizji terminów nie przystąpi w tym sezonie do obrony mistrzowskiego tytułu wywalczonego w poprzednim roku, jednak gdy tylko pozwoli na to czas, będzie rywalizował w klasie Gość.

W najbliższy weekend rusza pierwsza runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe na torze Hungaroring, gdzie wystartuję w klasie Gość. Będzie to dla mnie bardzo dobry poligon doświadczalny przed sezonem w Supercupie - dodał Polak.

Piotr Parys Junior Image © Piotr Parys Junior