Menu

Maximilian Buhk i Franck Perera zwyciężają w wyścigu kwalifikacyjnym na torze Misano

Maxi Buhk i Franck Perera / HTP Motorsport #84

Mercedes #84 zespołu HTP Motorsport okazał się najszybszy w trakcie godzinnego wyścigu kwalifikacyjnego na torze Misano w trakcie pierwszej rundy Blancpain Sprint Series.

Wyścig miał dramatyczny początek, ponieważ już po sześciu zakrętach doszło do poważnego incydentu. Will Stevens wpadł w poślizg, przez co jego Audi doprowadziło do karambolu, który zakończył udział w wyścigu sześciu innych samochodów.

Restart odbył się za samochodem bezpieczeństwa. Prowadzenie utrzymał, startujący z pole position Marco Mapelli w Lamborghini Huracan ekipy Attempo Racing, jednak problemy z ciśnieniem paliwa wyeliminowały zespół z dalszej rywalizacji.

Najlepiej problemy liderów wykorzystał Maximilian Buhk. Niemiec za kierownicą Mercedesa #84 zbudował komfortową przewagę, dzięki temu po obowiązkowym zjeździe do boksów jego partner Franck Perera dowiózł zwycięstwo do mety.

Na drugim miejscu ostatecznie finiszowała siostrzana załoga Fabian Schiller i Jules Szymkowiak. Ich Mercedes zameldował się na mecie pięć sekund za zwycięzcami. Całe podium dla niemieckiej marki uzupełnił zespół AKKA ASP #90 z Michaelem Meadowsem i Raffaelem Marciellem na pokładzie.

Niższe stopnie podium niejako sprezentowali Christian Engelhart z Lamborghini, Adrew Watson z McLarena 650S i Dominik Baumann z Mercedesa, którzy w ferworze walki znaleźli się w jednym momencie poza torem tracąc kilka pozycji.

Po słabych kwalifikacjach dla broniącego tytułu w serii sprinterskiej Enzo Ide do spółki z Christopherem Miesem przebili się ze swoim Audi R8 #1 z osiemnastego na szóste miejsce.

Bardzo dobrym tempem popisali się także Michał Broniszewski i Giacomo Piccini z zespołu Kessel Racing, którzy uplasowali się na trzynastej pozycji w ogólnym zestawieniu, jednak na pierwszej lokacie w swojej klasie PRO-AM.

Image © VISION SPORT AGENCY