Menu

Michał Broniszewski kontynuuje walkę w Blancpain Sprint i Endurance w 2017 roku

Ferrari 488 GT3

Michał Broniszewski, ubiegłoroczny czterokrotny mistrz serii Blancpain rozpoczyna kolejny sezon udziałem w dwudniowej sesji testowej na torze Paul Ricard w dniach 13 i 14 marca. Warszawski kierowca, który ponownie planuje starty w seriach Sprint i Endurance przedstawi na południu Francji zupełnie nowy egzemplarz Ferrari 488 GT3 zbudowany przez firmę Ferrari, a przygotowany przez zespół szwajcarski zespół Kessel Racing, z którym Polak związany jest od początku swej kariery czyli od ponad 10 lat.

Bardzo się cieszę, że po długich tygodniach rozmów z potencjalnymi partnerami i analizie wielu możliwości mogę przedstawić polskim kibicom plany na sezon 2017. Postanowiłem pozostać w tym roku w dobrze mi znanej serii Blancpain i skupić się na obronie tytułów mistrzowskich w seriach Endurance i Sprint, zdobytych w ubiegłym roku w klasie Pro Am – mówi Michał Broniszewski.

Zapowiada się bardzo interesujący i trudny sezon, a konkurencja będzie jeszcze mocniejsza, niż przed rokiem. Bardzo groźne będą takie zespoły, jak AKKA korzystający z Mercedesa GT3 i Gulf wystawiający Aston Martina. Ferrari postanowiło położyć jeszcze większy nacisk na serię Blancpain, z uwagi na jej rosnący prestiż i znaczenie. W klasie Pro włoska marka wystawi w całym sezonie aż 3 samochody obsadzone profesjonalnymi kierowcami.

Na torze Paul Ricard przedstawimy podczas oficjalnej sesji testowej serii Blancpain samochód na pozór przypominający pojazd zeszłoroczny, ale jeszcze bardziej dopracowany, a przy tym w nowych, atrakcyjnych jak sądzę, srebrno-czerwonych barwach, podkreślających dynamiczny wygląd samochodu. Liczymy, że spodobają się one kibicom i sprawią, że łatwiej będzie odróżnić go na torze w licznej stawce samochodów.

Moimi partnerami w serii Endurance będą Andrea Rizzoli, z którym jeździłem już w zeszłym roku oraz nowy w naszej załodze, ale bardzo doświadczony kierowca Matteo Cressoni, który startował już wcześniej w barwach zespołu Kessel Racing. Ma on na swym koncie między innymi starty w Mistrzostwach Świata Endurance czyli WEC, a także w European Le Mans Series. W serii Sprint powalczę o obronę tytułu mistrzowskiego w parze z Giacomo Piccinim. Znamy się od lat i bardzo dobrze nam się razem jeździ.

Podczas testów na torze w Misano we Włoszech w zeszłym tygodniu nowy samochód przejechał 180 okrążeń i spisywał się bez zarzutu. Ferrari 488 GT3 jest po zaledwie sezonie startów bardzo dojrzałą i dopracowaną konstrukcją. Liczymy, że jej osiągi i niezawodność pomogą nam w obronie tytułów.

Aspiracje na ten sezon są bardzo wysokie. Jednak obrona tytułów mistrzowskich to wielkie wyzwanie, o wiele trudniejsze, niż ich zdobycie w 2016 roku - dodał zawodnik Kessel Racing.

Michał Broniszewski weźmie udział we wszystkich tegorocznych rundach obydwu serii Blancpain.

MB Racing Image © MB Racing