Menu

Robert Kubica wystartuje w wyścigu 24H Dubai

W przyszłym tygodniu na torze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Robert Kubica będzie jednym z kierowców reprezentujących polski zespół Förch Racing powered by OLIMP.

Robert Kubica będzie dzielił 500-konne Porsche 911 GT3 R z Robertem Lukasem, który regularnie startuje w towarzyszącym Grand Prix Formuły 1 cyklu Porsche Supercup oraz Marcinem Jedlińskim, dwukrotnym wicemistrzem Polski w Porsche Platinum GT3 CCCE. W składzie kierowców zespołu Förch Racing powered by OLIMP wliczeni są również tacy kierowcy jak Niemiec Wolf Henzler i Meksykanin Santiago Creel. Jednym ze zmienników będzie najprawdopodobniej również Chris Bauer.

Drugie auto wystawiane przez polską ekipę Olimp Racing by Lukas Motorsport, którym jest Porsche 991 Cup będą mieli do dyspozycji Igor Waliłko, który w poprzednich dwóch latach startował w Euroformule Open oraz Patrick Eisemann i Wolfgang Triller.

Robert Kubica w trakcie grudniowych testów miał możliwość sprawdzenia samochodu Porsche 911 GT3 R na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w Dubaju do naszej ekipy dołączy Robert Kubica, który miał okazję testować nasze Porsche miesiąc temu podczas testów w Hiszpanii. Wszyscy w zespole byli pod ogromnym wrażeniem jego stylu jazdy. Robert zawiesił poprzeczkę tak wysoko, że naszym marzeniem stało się zaangażowanie go do teamu na 24-godzinny wyścig w Dubaju, w którym jeszcze nigdy nie startował. Jestem przekonany, że to będzie świetny początek bardzo wymagającego sezonu, który dla ekipy OLIMP Racing zapowiada się niezwykle pracowicie. Do tej pory skupiałem się na cyklu Porsche Platinum GT3 CCCE oraz okazyjnych startach w wyścigach Endurance. Dodatkowo firma OLIMP wspierała Roberta Lukasa w serii Porsche Mobil 1 Supercup. Wraz z pojawieniem się w naszych zespołach 500-konnych Porsche 911 GT3 R postanowiliśmy wspólnie z Förch Racing wziąć udział w pełnym cyklu Endurance organizowanym przez holenderską firmę Creventic, gdzie mamy zamiar powalczyć o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. Wraz z Robertem Lukasem będziemy stanowić trzon ekipy, do której w pozostałych rundach będą dołączać utalentowani kierowcy znani między innymi ze startów w Porsche. Trzymajcie kciuki! - powiedział Marcin Jedliński.

Cóż mogę powiedzieć – to wielki zaszczyt, że na 24-godzinny wyścig w Dubaju dołączy do nas Robert Kubica, z którym mieliśmy okazję współpracować przed miesiącem na torze Circuit de Catalunya pod Barceloną. Nie ma co ukrywać, że Robert to chodząca encyklopedia wyścigów i jestem przekonany, że współpraca z nim zaprocentuje nie tylko w Dubaju, ale i w dalszej części sezonu, zwłaszcza podczas moich startów w Porsche Mobil 1 Supercup. Po raz pierwszy jedziemy do Dubaju mając tak silny skład i topowy samochód GT3, który z pewnością pozwoli nam walczyć o końcowe zwycięstwo. Trzeba jednak pamiętać, że wyścigi Endurance rządzą się swoimi prawami i bardzo istotne jest w nich szczęście. Liczę jednak, że nasze wieloletnie doświadczenie ze startów w Dubaju w tym roku zaprocentuje i pokażemy się z jak najlepszej strony. - przyznał Robert Lukas.

Wyścigi 24H Series są doskonałym potwierdzeniem niezawodności olejów Platinum. Bardzo się cieszę, że w Dubaju będzie się mógł o tym przekonać również Robert Kubica, najpopularniejszy polski kierowca ostatnich lat. Oczywiście trzymam kciuki za cały team i życzę wszystkim samych sukcesów. - czytamy w wypowiedzi Leszka Stokłosy, prezesa zarządu Orlen Oil.

Drodzy kibice, chciałbym potwierdzić, że między 12 a 14 stycznia wystartuję w Dubaju. Pojadę w narodowym składzie w Porsche GT3 i spróbuję 24-godzinnego ścigania - powiadomił Robert Kubica na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Zespół Förch Racing powered by OLIMP planuje udział we wszystkich tegorocznych rundach cyklu 24H Endurance Series, którego inauguracja sezonu 2017 odbędzie się już w przyszły piątek, 13 stycznia w Dubaju. Robert Kubica potwierdził tylko jeden start w barwach polskiej ekipy i sprawa tego w jakiej serii będzie się ścigał w tym roku wydaje się być otwarta.

Image © Renault Sport