Menu

Artur Janosz wystartuje w ostatniej rundzie pucharu Lamborghini w Walencji

Artur Janosz / Orange 1 Team Lazarus

Zaledwie tydzień po zakończeniu sezonu GP3 w Abu Zabi Artur Janosz wystartuje w najbliższy weekend w szóstej i ostatniej rundzie europejskiej edycji pucharu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Polak weźmie udział w dwóch piątkowych wyścigach na torze w Walencji w samochodzie zespołu Orange 1 Team Lazarus.

22-latek niecałe trzy tygodnie temu startował w barwach włoskiej ekipy w sześciogodzinnym wyścigu na torze Vallelunga pod Rzymem, za kierownicą Huracana GT3 finiszując wówczas na podium. W czwartek Polak ponownie wsiądzie do Lamborghini, tym razem w specyfikacji Super Trofeo; z nieco większą, wynoszącą 620 KM mocą, ale i odrobinę mniej zaawansowaną aerodynamiką.

Janosz wystartuje w klasie PRO-AM, a jego zmiennikiem będzie 26-letni Włoch Nicola de Marco, z którym dzielił już samochód trzy tygodnie temu. Artur nie będzie w Walencji jedynym gościem specjalnym. Autem z numerem 100 wystartuje także w jego klasie były motocyklowy mistrz świata i fabryczny zawodnik Ducati z MotoGP, Włoch Andrea Dovizioso.

Bardzo się cieszę, że wystartuję w ostatniej rundzie europejskiego pucharu Lamborghini - powiedział Artur Janosz.

Ekipa Lazarus to tegoroczni mistrzowie serii GT Open, którzy mają na swoim koncie także starty w GP2 i spore doświadczenie w wyścigach GT. Razem stanęliśmy na podium w Vallelundze, dlatego jestem przekonany, że czeka nas kolejny udany weekend.

Do samych wyścigów podchodzę jednak bardziej jak do treningu i nowego doświadczenia przed sezonem 2017. Znam tor w Walencji, bo sporo testowałem tam podczas mojego pierwszego sezonu w Formule 3, a na początku tego roku byłem najszybszy podczas pierwszego dnia oficjalnych testów GP3. To bardzo ciasny tor, nawet w bolidzie, więc wyścigi zapowiadają się bardzo ciekawie.

Miesiąc temu testowałem już Lamborghini w wersji Super Trofeo i pokonałem nim ok. 20 okrążeń na torze Adria International Raceway we Włoszech. To nieco inne auto niż wersja GT3, ale mam nadzieję, że szybko się do niego dostosuję.

Rywalizacja z kierowcami, którzy mają na swoim koncie cały sezon w tej serii nie będzie łatwa, ale dobrze znam tor, mam szybkiego zmiennika, który stawał już w tym roku na pudle i jeśli wszystko pójdzie dobrze chcielibyśmy powalczyć o podium. Fajnie będzie zmierzyć się nie tylko z najszybszymi kierowcami Lamborghini, ale także fabrycznym motocyklistą Ducati z MotoGP. Co więcej, wystartujemy we wspólnych wyścigach z bardzo mocną klasą PRO, dlatego zapowiada się ostra walka - dodał Polak.

Zmagania na liczącym cztery kilometry torze w Walencji rozpoczną się od czwartkowych treningów i kwalifikacji. Piątkowe, połączone wyścigi klas PRO i PRO-AM rozpoczną się odpowiednio o 11:50 i 16:25, i będą liczyły po 50 minut. W sobotę i niedzielę w Walencji odbędzie się z kolei światowy finał, w którym zmierzą się najszybsze załogi z europejskiej, azjatyckiej i amerykańskiej edycji pucharu.

Kochanski Management Image © Kochanski Management