Menu

Michał Broniszewski walczy o swój czwarty tytuł w ostatnim wyścigu sezonu

Michał Broniszewski

Michał Broniszewski wywalczył w tym roku już trzy tytuły mistrzowskie w klasyfikacjach serii Blancpain, a w nadchodzący weekend będzie walczył o kolejny – tym razem w punktacji klasy Pro Am Blancpain GT Series Sprint Cup.

Zmiennikiem Polaka w samochodzie Ferrari 488 GT3 zespołu Kessel Racing będzie Włoch Giacomo Piccini. W niedzielne popołudnie na torze Circuit de Barcelona-Catalunya niedaleko Barcelony rywalizować będą trzydzieści cztery załogi.

Udało nam się już sporo osiągnąć w tym roku, a przed nami szansa na kolejny sukces. Czeka nas jednak trudne zadanie – mówi Michał Broniszewski.

Jesteśmy liderami punktacji klasy Pro Am z przewagą dwudziestu sześciu punktów nad jedynymi rywalami, którzy mogą nam jeszcze zagrozić, a do zdobycia jest w ten weekend trzydzieści cztery punkty. Do szczęścia potrzeba nam zatem niewiele, ale musimy być bardzo rozważni, bo nic jeszcze nie jest przesądzone.

Znam dobrze i bardzo lubię tor pod Barceloną, który w przeszłości często był dla mnie szczęśliwy. Wiele razy stawałem tu na podium.

Dodatkowo wystartuję w ten weekend w dwóch wyścigach serii Blancpain GT Sport Club, w której już wcześniej zapewniłem sobie tytuł mistrzowski. Pojadę więc dla czystej przyjemności ścigania i nie ukrywam, że liczę na miejsca na podium, może nawet na najwyższym stopniu.

Czeka mnie wyjątkowo pracowity weekend. W sobotę pojadę łącznie w pięciu sesjach treningowych i dwóch kwalifikacyjnych. Kilka razy będę dosłownie w biegu przeskakiwał w boksie do drugiego samochodu, aby zdążyć na kolejną sesję. W niedzielę czekają mnie aż cztery wyścigi. Będzie więc naprawdę dużo jazdy!

Warto przypomnieć, że Michał Broniszewski zapewnił sobie już trzy tytuły mistrzowskie w tegorocznej serii Blancpain – w łącznej punktacji Blancpain GT Series Pro Am* oraz w Blancpain Endurance GT Series Pro AM*, a także w Blancpain GT Sports Club. Teraz walczy o ostatnie trofeum – w serii Blancpain GT Sprint Series.

MB Racing Image © MB Racing