Menu

Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe: Ostatnia prosta sezonu

Marcin Jedliński

Przed nami ostatnia runda tegorocznego sezonu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Jak przystało na wielki finał, odbędzie się on w doborowym towarzystwie jednego z najbardziej znanych wyścigowych seriali w Europie, czyli niemieckiej serii DTM. Wszystko to przy kilkudziesięciotysięcznej publiczności zgromadzonej na węgierskim torze Hungaroring.

Tegoroczny sezon serii Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, organizowanej wspólnie z polską firmą Orlen Oil, śmiało można nazwać jednym z najlepszych w historii. Stało się tak za sprawą zaciętej rywalizacji pomiędzy doświadczonymi zawodnikami i grupą utalentowanych debiutantów, którzy w tym roku dołączyli do stawki rywalizującej w wyścigowych Porsche 911 GT3 Cup.

Sensacyjne zwycięstwa Piotra Parysa w trakcie pierwszej rundy, okazały się zapowiedzią absolutnej dominacji debiutującego 17-latka z Lublina. Młody kierowca wygrał dotychczas 13 wyścigów i na dwie rundy przed końcem sezonu zapewnił sobie mistrzowski tytuł. Za jego placami nadal toczy się zacięta walka o drugie i trzecie miejsce, pomiędzy ubiegłorocznym wicemistrzem Marcinem Jedlińskim, a debiutującymi Mariuszem Urbańskim oraz Marcinem Jarosem. Kto z tej trójki okaże się najlepszy i jak będzie wyglądała końca klasyfikacja? O tym dowiemy się w trakcie finałowej rundy na Węgrzech.

Kalendarz środkowo-europejskiego pucharu Porsche liczy w tym roku osiem rund. Zmagania rozpoczęły się w kwietniu na torze Slovakia Ring, gdzie Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe towarzyszyło serii Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych FIA WTCC. Później zawodnicy odwiedzili Tor Poznań oraz legendarny obiekt Spa-Francorchamps w Belgii. Występ w finałowej rundzie na Hungaroringu będzie już drugą wizytą pucharowiczów na Węgrzech, ponieważ w czerwcu ścigali się oni na torze Pannoniaring. Następnie odwiedzili jeszcze niemiecki Lausitzring, ponownie Slovakia Ring i czeski Automotodrom w Brnie.

Pierwsza walka o punkty ruszy w sobotę. Procedura startu zacznie się o godzinie 17:00. Datę drugiego wyścigu ustalono na niedzielny poranek. Samochody ustawią się na linii startu o 8:40, a po 25 minutach poznamy zwycięzcę ostatniej tegorocznej rywalizacji w Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe i przekonamy się kto wróci do domu z mistrzowskimi pucharami.

Porsche Image © Porsche AG