Menu

Michał Broniszewski na ulicach Budapesztu

Michał Broniszewski

W nadchodzący weekend Michał Broniszewski będzie bronił pozycji lidera serii sprinterskiej serii Blancpain w klasyfikacji Pro Am Cup, a także prowadzenia w punktacji łącznej. Zmiennikiem polskiego kierowcy w kokpicie samochodu Ferrari 488 GT3 szwajcarskiego zespołu Kessel Racing na torze Hungaroring niedaleko Budapesztu będzie jak zwykle Włoch Giacomo Piccini. W sobotę i w niedzielę w dwóch godzinnych wyścigach rywalizować będą łącznie 34 załogi.

Weekend Blancpain Sprint Cup rozpoczął się już w czwartek popołudniową paradą w centrum Budapesztu – powiedział Michał Broniszewski. Ustawione na ogromnym placu samochody wzbudziły wielkie zainteresowanie węgierskich fanów motoryzacji. Mieliśmy też bardzo rzadką okazję, by pojechać naszym wyścigowym Ferrari po ulicach miasta podczas parady!

Jednak teraz czeka nas już poważne ściganie. Przed nami przedostatni weekend serii sprinterskiej Blancpain w tym roku. Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera i powiększenie przewagi. Przy odrobinie szczęścia możemy już w niedzielę zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Praktycznie tylko francuska załoga, która jest bezpośrednio za nami w punktacji może nam jeszcze zagrozić.

Bardzo dawno nie jeździłem na Hungaroringu. Nigdy wcześniej nie testowaliśmy tutaj tym samochodem, a więc ustawienie auta zajmie nam trochę czasu w trakcie piątkowych sesji treningowych. Jednak dzięki zebranym w tym roku doświadczeniom jesteśmy optymistycznie nastawieni przed weekendem na Węgrzech.

W piątek kierowcy uczestniczą w dwóch sesjach treningowych. Sesję kwalifikacyjną zaplanowano na sobotę o godzinie 10.45. Wyścig kwalifikacyjny rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 17.15, a wyścig główny weekendu w niedzielę o 12.30.

MB Racing Image © MB Racing