Menu

Potrójne podium dla zespołu Trident w szalonym wyścigu sprinterskim na torze Hungaroring

Giuliano Alesi / Trident

Giuliano Alesi wygrał wyścig sprinterski GP3 na torze Hungaroring. Francuz wyprzedził dwóch kolegów z zespołu, Ryana Tvetera i Kevina Joerga.

Z pole position ruszał Ryan Tveter z zespołu Trident. Tuż za jego plecami bolidy ustawili Kevin Joerg oraz Giuliano Alesi (obaj Trident). Start wygrał Kevin Joerg, ale po chwili na pierwsze miejsce wskoczył Giuliano Alesi.

Już na pierwszym okrążeniu pojawiła się żółta flaga, kiedy w walce z toru wypadł Nirei Fukuzumi z ART Grand Prix. Japończyk zdołał jednak wrócić na tor. Jak pokazały powtórki doszło do kontaktu pomiędzy Leonardo Pulcinim a Japończykiem.

Na drugim okrążeniu do boksów zjechali Fukuzumi i Pulcini, który wycofał się z wyścigu. Na szóstym okrążeniu Alesi miał już 0.8 sekund przewagi nad Joergiem.

Kolejna runda po torze Hungaroring okazała się pechowa dla dwóch kierowców: Lorandi stracił czwarte miejsce na rzecz Boccolacciego (dodatkowo przebił oponę i zrezygnował z dalszej jazdy) oraz Steijna Schothorsta, który wypadł z toru i wycofał się z wyścigu. Wczorajszy zwycięzca Jack Aitken awansował na piątą pozycję.

Na dziesiątym okrążeniu z wyścigu wycofał się Bruno Babtista z zespołu ART Grand Prix, przez co pojawił się wirtualny samochód bezpieczeństwa. Kółko później Jack Aitken poradził sobie z Dorianem Boccolaccim i awansował na czwartą pozycję. Długo nie nacieszył się tym miejscem, ponieważ popełnił błąd, przez co wyprzedził go Boccolacci oraz kolega z teamu, Anthoine Hubert.

Aitken nie miał szczęścia w tym wyścigu. Na trzynastym okrążeniu doszło do zderzenia Russella z Brytyjczykiem, przez co Aitken wyleciał z toru i zakończył udział w wyścigu. Kolejnym kierowcą, który się wycofał był Julien Falchero z Campos Racing. Na torze pojawił się wirtualny samochód bezpieczeństwa.

W końcowym etapie zawodów nie doszło już do zmian. Trident zdobył triplet. Zwycięzcą wyścigu sprinterskiego GP3 został Giuliano Alesi przed Ryanem Tveterem i Kevinem Joergiem.

Czwarte miejsce zajął kolejny kierowca ekipy Trident, Dorian Boccolacci. Piąty był Anthoine Hubert, szósty Niko Kari, siódmy Hyman, a ósmy Marcos Siebert.

Image © Mauger/GP3 Series Media Service