Menu

Kierowcy ART Grand Prix zdobywają podium wyścigu GP3 na Węgrzech. Aitken zwycięzcą

Jack Aitken / ART Grand Prix

Jack Aitken odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017 serii GP3 podczas rywalizacji na torze Hungaroring. Kierowca zespołu ART Grand Prix finiszował przed dwójką partnerów z zespołu, Anthoinem Hubertem i Nirei Fukuzumim.

George Russel, kolejny z kierowców ART, nie mógł wystartować do wyścigu; na okrążeniu formującym jego samochód zatrzymał się kilkukrotnie i kierowca nie był w stanie wrócić do alei.

Na starcie wyścigu Fukuzumi trzymał się blisko Aitkena, lecz mimo prób ataku w pierwszym i drugim zakręcie, Japończyk utrzymał prowadzenie.

Problemy na torze miała Tatiana Calderon oraz Arjun Maini, co w połączeniu ze stojącym samochodem Russella doprowadziło do wyjazdu samochodu bezpieczeństwa.

Po wznowieniu rywalizacji Aitken nadal prowadził, jednak po chwili pojawiła się informacja o wirtualnym samochodzie bezpieczeństwa. Tym razem Steijn Schothorst zatrzymał się na wyjeździe z piątego zakrętu.

Aitken już na czystym torze rozpoczął powiększać przewagę nad Fukuzumim. Na mecie różnica między nimi wyniosła 4.4s.

Hubert, który do wyścigu ruszał z piątej pozycji i na wczesnym etapie rywalizacji wyprzedził Doriana Boccolacciego, stanął na najniższym stopniu podium, lecz ze stratą 4.4s do Fukuzumiego.

Boccolacci stracił kolejną lokatę na rzecz Alessio Lorandiego dwa okrążenia przed końcem. Obaj uzupełnili czołową piątkę.

Kolejne pozycje zajęli: Giuliano Alesi, Kevin Jorg, Ryan Tveter i Niko Kari. Bruno Baptista zamknął czołową dziesiątkę.

Image © Mauger/GP3 Series Media Service