Menu

Alesi wygrywa wyścig sprinterski GP3 na torze Silverstone

Giuliano Alesi / Trident

Włoch Giuliano Alesi wygrał wyścig sprinterski GP3 na torze Silverstone. Kierowca zespołu Trident na mecie wyprzedził Jacka Aitkena (ART Grand Prix) oraz Niko Kariego (Arden International).

Do wyścigu z pole position miał stratować Dorian Boccolaci, który po pierwszym wyścigu otrzymał karę pięciu sekund, jednak z powodu problemów z bolidem wycofał się z wyścigu. Z tego też powodu z pierwszej lokaty startował Guliano Alesi (Trident). Tuż za nimi swoje bolidy ustawili Arjun Maini (Jenzer Motorsport) oraz Niko Kari z zespołu Arden International.

Start na Silverstone wygrał Guliano Alesi, a na drugą pozycję awansował Jack Aitken z ART Grand Prix. Arjun Maini pozostał na trzecim miejscu. Wczorajszy zwycięzca, George Russell, awansował na piątą pozycję.

Od samego początku włoski kierowca Trident imponował swoją szybkością. Również Jack Aitken nie odpuszczał - na trzecim okrążeniu miał tylko 0.7 sekundy straty do lidera wyścigu. Na tym samym odcinku doszło do kolizji pomiędzy Marcosem Siebertem (Campos Racing) i Steijnem Schothorstem (Arden International). Niestety obaj kierowcy wycofali się z wyścigu. Po tym incydencie na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa.

Po neutralizacji na szóstym okrążeniu Maini stracił trzecią lokatę na rzecz Kariego. Na dziewiątym okrążeniu George Russell w końcu uporał się z Mainim i awansował na czwarte miejsce. Na tym samym okrążeniu doszło do incydentu pomiędzy Hubertem i Lorandim.

Coraz bliżej fińskiego kierowcy zespołu Arden International był lider klasyfikacji generalnej GP3, George Russell. Końcówka wyścigu była bardzo emocjonująca. Kierowców na pozycjach od drugiej do czwartej dzieliło zaledwie 1.5 sekundy straty do lidera. Ostatecznie wygrał Giuliano Alesi przed Jackiem Aitkenem i Niko Karim.

Czwarte miejsce przypadło George’owi Russellowi. Piąty był Arjun Maini, szósty Alessio Lorandi, siódmy Kevin Joerg, a ósmy Anthoine Hubert.

Image © Zak Mauger/GP3 Series Media Service