Menu

George Russell zwycięzcą pierwszego wyścigu GP3 na Silverstone

George Russell / ART Grand Prix

George Russell odniósł pewne zwycięstwo w pierwszym wyścigu na torze Silverstone. Pierwsza runda w Wielkiej Brytanii rozegrana została w niezbyt korzystnych warunkach, jednak Russell finiszował z ponad sekundową przewagą nad partnerem z zespołu ART Grand Prix, Anthoine Hubertem.

Niemniej jednak po zgaśnięciu świateł to Hubert objął prowadzenie w pierwszym zakręcie. Dobry start odnotował także Jack Aitken, który z piątej pozycji awansował na trzecie miejsce, wyprzedzając Nirei Fukuzumiego.

Dopiero na czwartym okrążeniu Russell podjął się manewru wyprzedzania na Hubercie i to z powodzeniem. Na prostej Hangar objął prowadzenie w wyścigu. Na kolejnych okrążeniach awans odnotował także Alessio Lorandi, który zaatakował Aitkena w walce o czwarte miejsce.

Na 14 okrążeniu pojawił się okres wirtualnego samochodu bezpieczeństwa po tym jak Tveter zwolnił i musiał zatrzymać się na poboczu.

W momencie wznowienia rywalizacji, Lorandi wyprzedził Niko Kariego i zaczął zmniejszać straty do drugiego Huberta.

Ostatecznie kolejność pierwszej trójki utrzymała się do samej mety. Rusell odniósł pewne zwycięstwo, a Huberta i Lorandiego poróżniło jedynie 0.4s.

Za nimi na czwartym miejscu utrzymał się Jack Aitken, który finiszował przed piątym Dorianem Boccolaccim. Czołową dziesiątkę uzupełnili: Niko Kari, Arjun Maini, Giuliano Alesi, Kevin Joerg i Julien Falchero.

Image © GP3 / Series Media Service