Menu

Kierowcy ART Grand Prix dominują w pierwszym wyścigu GP3 na Red Bull Ring. Russell zwycięzcą rywalizacji

Geogre Russel / ART Grand Prix

Zespół ART Grand Prix zdominował rywalizację w pierwszym wyścigu GP3 na torze Red Bull Ring, przecinając linię mety na czterech pierwszych pozycjach. Zwycięstwo dla zespołu wywalczył George Russell.

Brytyjczyk bardzo dobrze wykorzystał start z pierwszej lokaty, którą wywalczył w porannych kwalifikacjach, utrzymując za sobą swojego zespołowego kolegę Jacka Aitkena.

Podopieczny Mercedesa przez pierwszą część wyścigu nie mógł odjechać swojemu najgroźniejszemu rywalowi, jednak na ostatnich okrążeniach zbudował przewagę ponad dwóch sekund, co pozwoliło bez przeszkód minąć linię mety jako pierwszy.

Trzecia lokata finalnie należała do Anthoine'a Huberta, który zbliżył się pod koniec wyścigu do liderów rywalizacji, jednak doliczenie dziesięciu sekund kary za kolizję, spowodowało spadek na czwartą lokatę.

Hubert zbyt optymistycznie probował wyprzedzić Leonardo Pulciniego i Steijna Schothorsta, już na starcie wyścigu w zakręcie numer trzy, co spowodowało wycofanie się kierowcy z numerem #6 z zespołu Arden International oraz pojawienie się na torze wirtualnego samochodu bezpieczeństwa.

Z kary dla Huberta skorzystał natomiast Nirei Fukuzumi, który na mecie zjawił się na czwartej lokacie. Japończyk zaprezentował bardzo dobrą jazdę i zdołał awansować z dziesiątej lokaty w początkowej fazie wyścigu.

Zacięta rywalizacja trwała tymczasem o pozycję numer pięć, którą ostatecznie wygrał Ryan Tveter przed zespołowym kolegą z ekipy Trident Giuliano Alesim.

Bardzo dobrze na ostatnich okrążeniach poradzili sobie także Alessio Lorandi i Raoul Hyman, którzy wyprzedzili Doriana Boccolacciego i zajęli siódmą i ósmą lokatę.

Czołową dziesiątkę zamknął tymczasem Arjun Maini, choć linię mety minął jako jedenasty tuż za Tatianą Calderon, dla której był to pierwszy wyścig ukończony w czołowej dziesiątce. Kolumbijka otrzymała jednak pięcio-sekundową karę, co dało jej dopiero trzynasta lokatę.

Image © GP3 / Series Media Service