Menu

George Russell z najlepszym czasem podczas pierwszego dnia testowego na Hungaroringu

George Russell / ART Grand Prix

George Russell z zespołu ART Grand Prix okazał się najszybszym kierowcą podczas pierwszego dnia sezonowych testów serii GP3 na torze Hungaroring na Węgrzech.

Russell, plasujący się obecnie na szóstej lokacie w klasyfikacji kierowców, po pierwszych dwóch wyścigach obecnego sezonu, ustanowił najszybsze okrążenie 1:32.159 podczas porannej sesji i żaden z kierowców nie był w stanie pojechać szybciej.

Brytyjczyk był także najszybszy w popołudniowej sesji, wyprzedzając plasującego się na drugiej lokacie Doriana Boccolacciego, który poprawił się na 1:32.426, co dało finalnie stratę 0.277 sekundy do kierowcy ekipy ART Grand Prix.

Trzeci finalnie był Alessio Lorandi z zespołu Jenzer Motorsport, który odnotował stratę jedynie 0.022 sekundy do poprzedzającego go Francuza, jednak utrzymał za sobą Jacka Aitkena z ART Grand Prix i Santino Ferucciego z ekipy DAMS, który zamknął czołową piątkę.

Na szóstym miejscu pierwszy dzień testowy na Węgrzech zakończył Arjun Maini (1:32.724), zwycięzca sprinterskiego wyścigu na torze Barcelona-Catalunya, tuż przed liderem tegorocznego sezonu Nireim Fukuzumim, który swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:32.728.

Duet zespołu Campos Racing, Raoul Hyman i Marcos Siebert, uplasowali się na ósmej i dziewiątej lokacie, natomiast czołową dziesiątkę zamknął reprezentant ekipy Trident Kevin Jorg,

Podczas pierwszego dnia testowego, kierowcy dwukrotnie musieli zjeżdżać do alei serwisowej z powodu czerwonych flag, które zostały wywieszone z powodu Bruno Baptistę i Juliena Falchero, którzy zatrzymali się na torze w sesji popołudniowej.

Kierowcy powrócą na tor Hungaroring w środę, czym zakończą testy przed czerwcową rundą na torze Red Bull Ring w Spielberg.

Image © GP3 / Series Media Service