Menu

Arjun Maini wygrywa pierwszy w karierze wyścig GP3

Arjun Maini / Jenzer Motorsport

Arjun Maini wygrał wyścig sprinterski GP3 na torze Barcelona-Catalunya. Drugie miejsce przypadło kierowcy zespołu Trident, Dorianowi Boccolacci. Trzecie miejsce zajął kolega Mainiego z zespołu Jenzer Motorsport, Alessio Lorandi.

Z pole position do wyścigu sprinterskiego GP3 po raz pierwszy w karierze ruszał Raoul Hyman z teamu Campos Racing. Tuż za nim startował Arjun Maini (Jenzer Motorsport). Kolejne pola startowe zajęli Dorian Boccolacci (Trident) oraz Anthoine Hubert (ART Grand Prix).

Start wygrał Arjun Maini i awansował na pierwszą pozycję, a na drugie miejsce wskoczył Dorian Boccolacci. Startujący z pierwszego pola Raoul Hyman spadł na trzecią lokatę. Problemy ze skrzydłem po starcie miał Leonardo Pulcini (Arden International), przez co tracił pozycje w wyścigu i musiał zjechać na drugim okrążeniu na pit stop.

Na trzecim okrążeniu najszybszy na torze był Boccolacci, który zredukował stratę do Hindusa na pół sekundy. Przez następne kółka trwała zacięta walka pomiędzy tą dwójką kierowców. W międzyczasie Anthoine Hubert wyprzedził Raoula Hymana, który zbliżał się do Boccolacciego.

Równie ciekawie zapowiadała się walka o szóstą lokatę pomiędzy kolegami z zespołu ART Grand Prix – Fukuzumim i Russellem. Na ósmym okrążeniu Alessio Lorandi wyprzedził rywala i awansował na czwartą lokatę.

Nie był to jednak koniec dobrej passy Lorandiego, ponieważ na dwunastym okrążeniu wyprzedził również Huberta i awansował tym samym na drugą pozycję. George Russell poradził sobie z Hymanem i wysunął się na piątą pozycję, a po chwili kierowcę Campos Racing wyprzedził Fukuzumi, dzięki czemu przesunął się na szóstą lokatę.

Pod koniec wyścigu nic się już nie zmieniło. Wyścig sprinterski wygrał Arjun Maini z Jenzer Motorsport przed Dorianem Boccolaccim (Trident) i kolegą z zespołu Alessio Lorandim.

Czwarte miejsce zajął Anthoine Hubert. Piąty był George Russell, szósty Fukuzumi, siódmy Hyman, a ósmy Ferrucci.

Image © GP3 Series Media Service