Menu

Boccolacci i Tveter w zespole Trident GP3

Dorian Boccolacci / Trident

Dorian Boccolacci i Ryan Tveter dołączyli do zespołu Trident i w sezonie 2017 będą rywalizować w serii GP3.

Boccolacci w zeszłym sezonie zajął drugie miejsce w Formule 2.0 Eurocup. Podczas ostatnich przedsezonowych testów GP3 w Barcelonie i w Walencji uzyskiwał najlepsze czasy. 18-letni Francuz zadebiutuje w GP3 już za tydzień podczas inaugurującego weekendu na torze Barcelona-Catalunya.

GP3 jest nowym wyzwaniem i dla mnie jest to bardzo konkurencyjna seria wyścigowa. Czuję się bardzo pewnie po całej pracy wykonanej wspólnie z personelem działu technicznego zespołu. Pozwolili mi uzyskać najlepsze czasy przedsezonowych testów. Oczekujemy na zaciętą walkę w tym sezonie i jeszcze dużo pracy przed nami – powiedział Boccolacci.

Kolejnym ogłoszonym kierowcą zespołu Trident jest Ryan Tveter. 22-letni kierowca ostatnie dwa sezony spędził w Formule 3. Obaj z Dorianem Boccolaccim dołączą do dwóch pozostałych zawodników Guliano Alesiego i Kevina Jorga.

Chemia z zespołem Trident była od początku świetna i od początku pracowaliśmy ze sobą dobrze, od pierwszego mojego testu w GP3. Po mocnych przedsezonowych testach, czuję się szczęśliwy, pewny siebie i dobrze przygotowany na Barcelonę i nadchodzący sezon. – dodał Tveter.

Marcos Siebert reprezentantem zespołu Campos Racing

Kolejnym debiutantem w stawce będzie Marcos Siebert. 21-letni kierowca z Argentyny poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował ekipę Campos Racing.

Image © GP3 / Series Media Service