Menu

Pulcini i Aitken najszybsi ostatniego dnia przedsezonowych testów GP3 na torze Ricardo Tormo

Leonardo Pulcini / Arden International

Najlepszy czas podczas ostatniego dnia testów GP3 w Walencji uzyskali Leonardo Pulcini z Arden International oraz Jack Aitken z ART Grand Prix – 1:21.233. Drugi czas dnia uzyskał Dorian Boccolacci z zespołu Trident.

Najszybszymi kierowcami porannej sesji okazali się Leonardo Pulcini z Arden International oraz Jack Aitken z ART Grand Prix. Obaj kierowcy uzyskali ten sam czas – 1:21.233. Trzeci wynik osiągnął Dorian Booccolacci (Trident) – 1:21.259.

Poranek był słoneczny, więc kierowcy od razu zabrali się do pracy. Pierwszymi zawodnikami, którzy ustanowili najwcześniej czasy okrążeń byli Anthoine Hubert i Jack Aitken z ART Grand Prix i pozostali przez pierwsze 15 minut na swoich pozycjach dopóki swoich dwóch szybkich okrążeń nie wykonał Ryan Tveter, dzięki czemu awansował na pierwszą pozycję.

Po półgodzinie od rozpoczęcia sesji na pierwszą pozycję wskoczył Raoul Hyman (Campos Racing). Aitken plasował się na drugiej lokacie, jednak szybko został wyprzedzony przez Pulciniego. Ostatecznie Brytyjczyk podzielił się pierwszym miejscem z Brazylijczykiem Leonardem Pulcinim (Arden International). Trzeci był Dorian Boccolacci z zespołu Trident. Francuz stracił 0.026 sekundy. Przez resztę sesji kierowcy pracowali nad tempem wyścigowym.

W popołudniowej sesji nikt nie poprawił już czasu Jacka Aitkena i Leonardo Pulciniego. Najszybszy popołudniu okazał się Alessio Lorandi z zespołu Jenzer Motorsport z czasem: 1:21.333. Drugi był Raoul Hyman (Campos Racing), a trzeci Dorian Boccolacci (Trident).

To były ostatnie testy przed rozpoczynającym się za dwa tygodnie sezonem, który wystartuje na torze Barcelona–Catalunya w dniach 12-14 maja.

Image © GP3 / Series Media Service