Menu

Dorian Boccolacci najszybszym kierowcą pierwszego dnia testów GP3 w Walencji

Dorian Boccolacci / Trident

Dorian Boccolacci z zespołu Trident okazał się najszybszym kierowcą podczas pierwszego dnia przedsezonowych testów GP3 na torze w Walencji. Francuz osiągnął najlepszy rezultat w postaci 1:21.191, co pozwoliło wyprzedzić drugiego Jacka Aitkerna (1:21.292) i George'a Russella (1:21.317).

Poranek na torze Ricardo Tormo w Walencji był ciepły i pogodny. Pierwsza godzina była wyłącznie przeznaczona do jazd instalacyjnych. Pierwszym kierowcą który uzyskał pomiarowy czas był Arjun Maini z Jenzer Motorsport, natomiast na półmetku sesji prowadził Alessio Lorandi (Jenzer Motorsport). Większość czasu ekipy pracowały nad ustawieniami samochodów i dopiero na 15 minut przed końcem ekipy zdecydowały się na szybkie okrążenia.

Przed końcem sesji na pierwszych dwóch miejscach znajdowali się kierowcy ART Grand Prix Jack Aitken i George Russell, jednak ostatecznie na pierwszym miejscu poranne przejazdy zakończył Dorian Boccolacci, potwierdzając swoją dyspozycję z Barcelony (1:21.191).

Wynik Boccolacciego nie został już poprawiony w popołudniowej sesji, co oznaczało, że to francuski kierowca zespołu Trident był najlepszy pierwszego dnia testów GP3 w Walencji.

Po południu kierowcy wraz z zespołami skupili się na dłuższych przejazdach. Najszybszym kierowcą był George Russell z czasem 1.21.814.

Image © GP3 / Series Media Service