Menu

Boccolacci z najlepszym czasem podczas ostatniego dnia testów GP3 w Barcelonie

Dorian Boccolacci / Trident

Francuski kierowca zespołu Trident Dorian Boccolacci, okazał się najlepszy podczas ostatniego dnia testów GP3 na torze Barcelona–Catalunya. Francuz swój najlepszy czas uzyskał podczas porannej sesji (1.32.896). Drugie i trzecie miejsce zajęli kierowcy ART Grand Prix, Nirei Fukuzumi i Jack Aitken.

Podczas porannej sesji dopisywała pogoda. Było ciepło i słonecznie, dzięki czemu tempo przejazdów przez pierwszą godzinę było wręcz kwalifikacyjne.

Pierwsze zarejestrowane okrążenie pomiarowe uzyskał Boccolacci, jednak podczas pierwszej godziny najszybszy był Japończyk Fukuzumi. Kilka minut późnej to francuski kierowca zespołu Trident wskoczył na pierwszą pozycję i już do końca porannej sesji jej nie oddał, ponieważ ostatnie dwie godziny były poświęcone na długie przejazdy. Dodatkowo pojawiła się czerwona flaga, która była spowodowana zatrzymaniem się auta Steijna Schothorsta z Arden International.

Po południu ponownie najszybszy był Dorian Boccolacci z ekipy Trident. Nie poprawił on jednak swojego czasu z porannej sesji. Jego czas po południu to 1:34.022. Drugie miejsce zajął Alessio Lorandi (Jenzer Motorsport) – 1.35.425, a trzecie Tatiana Calderon (Dams Racing) – 1.35.624.

Ostatnie dwa dni testów, przed rozpoczęciem sezonu na torze Barcelona-Catalunya, odbędą na torze w Walencji w dniach 25-26 kwietnia.

Image © GP3 / Series Media Service