Menu

Robert Kubica poprowadził samochód jednomiejscowy zespołu Trident GP3

Robert Kubica

Dobre wiadomości napłynęły z toru Franciacorta, gdzie 70 okrążeń dla zespołu Trident GP3 wykonał Robert Kubica. Jednak nie są to regularne testy serii, które aktualnie trwają w Barcelonie.

Myślałem nad tym pomysłem od dłuższego czasu - powiedział Polak po testach. Zdecydowałem się na nie do końca łatwe warunki, jeśli chodzi o poprowadzenie samochodu jednomiejscowego, ponieważ tor Franciacorta jest wymagający, a samochód GP3 nie ma wspomagania kierownicy, ale ucieszyła mnie ta możliwość.

Kubica wykonał 70 okrążeń i był usatysfakcjonowany ostatecznym rezultatem: Cieszę się z wyniku chociaż mamy nadal wiele rzeczy do poprawy. Od strony fizycznej i pod względem przygotowań jeszcze wiele rzeczy można poprawić oraz jeśli chodzi o moje limity, uważam, że osiągnąłem dobry punkt.

Powróciłem do wody, w której pływałem przez tyle lat i muszę przyznać, że uczucie było wspaniałe. Towarzyszyły mi również uczucia, które pojawiają się podczas jazdy samochodem. To było niesamowite - podsumował Robert Kubica.

IT Motorsport.com Image © Adrenal Media