Menu

Fukuzumi najlszybszy pierwszego dnia testów GP3 na torze Barcelona-Catalunya

Nirei Fukuzumi

W środę rozpoczęła się ostatnia dwudniowa tura testów serii wyścigowej GP3. Młodzi kierowcy jeździli na torze Catalunya w Barcelonie. Najszybszy pierwszego dnia był Nirei Fukuzumi z ART Grand Prix z czasem 1:33.685. Drugi wynik należał do jego kolegi z zespołu Anthoine Huberta, a trzeci do Arjun Mainiego.

Najlepszy wynik w porannej sesji uzyskał Arjun Maini z zespołu Jenzer Motorsport. Hindus zanotował swój najlepszy czas w trakcie ostatnich minut przed przerwą obiadową i był szybszy o zaledwie trzy dziesiąte sekundy od Niko Kariego (Arden International) oraz Santinio Ferrucciego (Dams Racing).

Poranek na torze był zimny i mokry. Pomimo przejechania okrążenia instalacyjnego, kierowcy długo nie kwapili się do jazdy. Jedynie reprezentancie ART Grand Prix zdecydowali się podczas pierwszej godziny testów na okrążenia pomiarowe. Przez pierwszą godzinę na prowadzeniu był Anthoine Hubert razem z kolegą zespołowym Geogrem Russellem. Dopiero podczas drugiej godziny większość kierowców zdecydowało się na okrążenia pomiarowe. Wówczas wynik Huberta poprawił Nirei Fukuzumi.

Na 45 minut przed końcem sesji na pierwsze miejsce wskoczył Niko Kari notując czas 1:35.367. Tuż za plecami Fina plasował się Santino Ferrucci, ale po chwili Fukuzumi zajął jego miejsce. Japończyk był pierwszym kierowcą , który zszedł poniżej 1 minuty i 35 sekund. Jednak na dziesięć minut przed końcem na pierwsze miejsce awansował Hindus Arjun Maini, by po chwili poprawić swój czas.

W popołudniowej sesji wynik Arjuna Mainiego (Jenzer Motorsport) poprawił Japończyk Nirei Fukuzumi z ART Grand Prix. Jego czas to 1:33.685 i był jedynym kierowcą w stawce, który zszedł poniżej 1 minuty 34 sekund. Był on szybszy o 0,453 sekundy od swojego kolegi z zespołu Anthoine Huberta.

Image © GP3 / Series Media Service