Menu

Dominacja ART Grand Prix drugiego dnia testów GP3 na torze Estoril

Jack Aitken / ART Grand Prix

Jack Aitken z zespołu ART Grand Prix okazał się najszybszym kierowcą ostatniego dnia testów GP3 na torze Estoril w Portugalii. Brytyjczyk uzyskał czas 1:28.125. Również drugie i trzecie miejsce przypadło kierowcom francuskiego zespołu - Nirei Fukuzumi był wolniejszy od Aitkena o 0.341 sekundy z kolei Geogre Russell miał gorszy czas o 0.615 sekundy.

Czwartkowa poranna sesja, podobnie jak środowa, odbywała się w deszczu. Już na początku pojawiła się czerwona flaga spowodowana zatrzymaniem się Raoula Hymana (Campos Racing) w zakręcie numer trzy.

Kiedy wznowiono przygotowania do sezonu pierwszym kierowcą, który uzyskał czas był Alessio Lorandi z Jenzer Motorsport, jednak szybko na pierwsze miejsce wskoczył młody Fin Niko Kari (Arden International). Jeszcze szybszy okazał się George Russell z ART Grand Prix (1:37.543), który uzyskał najlepszy czas po 45 minutach jazdy.

Na godzinę przed zakończeniem sesji ponownie na torze pojawiła się czerwona flaga. Tym razem Julien Falchero utknął ze złamanym zawieszeniem. Warunki poprawiły się nieznacznie, ale nadal panowała niska temperatura i było wietrznie. Później znowu pokazała się czerwona flaga z powodu problemów Tatiany Calderon oraz Nirei’a Fukuzumiego.

Poranną sesję testową wygrał Russell (1:37.543) przed Anthoine Hubertem (1:38.401) oraz kierowcą Jenzer Motorsport Alessio Lorandim (1:38.471).

Po południu pierwszym kierowcą na oponach typu slick, który zaliczył czas pomiarowy, był Steijn Schothorst z czasem 1:37.326, jednak piętnaście minut później znowu na torze pojawił się deszcz i sesję przerwano. Po spokojnym oczekiwaniu na poprawę pogody auta wyjechały na tor, jednak ponownie testy zostały przerwane przez wypadek Raoula Hymana, który wyleciał z toru i uszkodził bariery.

Z biegiem upływającego czasu poprawiały się warunki na torze. Pierwszym kierowcą, który zszedł poniżej 1:30 był Marcos Siebert testujący z Campos Racing. Po chwili barierę 1:29 pokonał George Russell.

W końcówce swoje czasy poprawiali - Fukuzumi, Schothorst oraz Alesi, ale ostatecznie najlepszy wynik uzyskał Jack Aitken, który pokonał okrążenia toru Estoril w czasie 1:28.125.

Następne testy odbędą się na torze Barcelona–Catalunya i zostały zaplanowane na 19-20 kwietnia.

Image © GP3 / Series Media Service