Menu

George Russell najszybszy pierwszego dnia testów GP3 na torze Estoril

George Russell / ART Grand Prix

Najszybszym kierowcą podczas pierwszego dnia testów GP3 okazał się George Russell z zespołu ART Grand Prix z czasem 1:27.606. Brytyjczyk wyprzedził o 0.079 sekundy kolegę z zespołu Nirei’a Fukuzumiego oraz Raoula Hymana testującego z Campos Racing (0.099 s.).

Poranna sesja odbyła się w deszczowych i wietrznych warunkach. Tradycyjnie kierowcy rozpoczęli dzień testowy od przejechania okrążeń instalacyjnych. W połowie sesji większość kierowców miało już zaliczone pomiarowe przejazdy, a najszybszym czasem popisał się Steijn Schothorst z Arden International, który przejechał szybkie kółko w 1:43.764.

Sesję przerwał na chwilę ulewny deszcz. Po poprawie pogody ponownie bolidy wyjechały na tor i na godzinę przed końcem na prowadzenie wyszedł George Russell (ART Grand Prix) przed kolegę z zespołu Nirei Fukuzumim. Po chwili Japończyka wyprzedził Jack Aitken, natomiast na pierwsze miejsce wskoczył debiutant Niko Kari z Arden International wyprzedzjąc o 0.6 sekundy Rusella.

Na zakończenie porannej sesji George Russell odzyskał na chwilę prowadzenie, jednak szybko został wyprzedzony przez Alessio Lorandiego, który jako pierwszy zszedł poniżej 1:38. Większość kierowców pozostało na oponach na mokrą nawierzchnię. Jedynie na opony slick zdecydował się założyć testujący z zespołem Campos Racing Raoul Hyman uzyskując czas 1:31.539, dzięki czemu nie oddał już do końca porannej próby prowadzenia. Drugie miejsce zajął Fin Niko Kari z czasem 1:36.908.

Popołudniu warunki na torze poprawiły się, dzięki czemu kierowcy uzyskiwali znacznie lepsze czasy okrążeń. Zawodnicy szybko pobili czas z porannej sesji Raoula Hymana. Najszybszy okazał się podopieczny Mercedesa George Russell z ART Grand Prix (1:27.606), który wyprzedził Japończyka Fukuzumiego (+0.079 sekundy) oraz Raoula Hymana (+0.099 sekundy)

Dobrze w popołudniowej sesji zaprezentował się debiutujący w GP3 Antoine Hubert z ART Grand Prix zajmując czwarte miejsce. Piąty był Maini przed Alesim, natomiast siódmy Boccolacci. Czołową ósemkę zamknął Jack Aitken.

Image © GP3 / Series Media Service