Menu

Zespół DAMS Racing ogłosił skład kierowców GP3 na sezon 2017

Bruno Baptista

Francuski zespół DAMS Racing ogłosił dziś skład kierowców GP3 na sezon 2017. Zostali nimi Tatiana Calderon, Santino Ferrucci oraz Bruno Babtista.

Tatiana Claderon oraz Santiago Ferrucci nie tylko będą pełnić rolę kierowców wyścigowych GP3, ale będą również odpowiedzialni za rozwój bolidów Saubera i Haasa.

Dla Amerykanina Ferrucciego oraz dla Calderon będzie to już kolejny sezon GP3.

Trzecim kierowcą będzie Bruno Babtista, również debiutant. Dziewiętnastolatek był mistrzem Formuły 4, potem przez dwa lata jeździł w Formule Renault 2.0. Pod koniec zeszłego roku brał udział w testach posezonowym z zespołami Jenzer i Dams.

2016 rok był dla nas debiutem w GP3 i osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki, co potwierdziło nasz potencjał. Jesteśmy zachwyceni, że mamy tak silny skład w tym roku. Santino pokazał niesamowite tempo w ubiegłym roku i zdobył odpowiednie doświadczenie, by w tym roku walczyć o regularne zwycięstwa - powiedział szef zespołu DAMS Jean-Paul Driot.

Tatiana i jej postępy są nam znane z sezonu 2016. Jest bardzo skoncentrowana i pracowita, więc jesteśmy pewni, że osiągnie kilka niezłych rezultatów.

Bruno będzie debiutantem w zespole i to duża szansa dla niego, aby wykorzystać doświadczenie zespołu. Wypadł dobrze podczas testów i jestem pewien, że będzie konkurencyjny od początku sezonu.

Image © GP3 / Series Media Service