Menu

Arden International podaje skład kierowców na sezon 2017 w GP3

Niko Kari / Arden International

Zespół Arden International podał skład kierowców, który będzie rywalizował w serii GP3 w sezonie 2017. Nowymi kierowcami będą Fin Niko Kari, Holender Steijn Schothorst oraz Włoch Leonardo Pulcini.

Fiński protegowany Red Bull Junior Niko Kari miał okazję poznać bolid GP3 zespołu Arden podczas testów posezonowych na torze Yas Marina w Abu Zabi. Fin ma na koncie zwycięstwo i pięciokrotnie stawał na podium podczas rywalizacji w europejskiej Formule 3.

Steijn Schothorst z kolei, pomimo swojego młodego wieku, ma na koncie zwycięstwo i podium w Renault Sport Trophy. Startował również w takich seriach wyścigowych jak Toyota Racing Series czy Formuła Renault 2.0.

Trzecim kierowcą zespołu będzie Włoch Leonardo Pulcini, mistrz Euroformuły Open. Podobnie jak Fin Kari, ma za sobą posezonowe testy z zespołem Arden International na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Jestem bardzo zadowolony, że będę się ścigał z zespołem Arden w GP3, w tym roku - powiedział Leonardo Pulcini. Zeszłoroczone testy w Abu Zabi były bardzo udane, więc wiem, że mam potencjał by walczyć o zwycięstwo. Oddam wszystko dla tej szansy. Niech się sezon zacznie, nie mogę się niego doczekać.

Stijen Schothorst dodał: Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przystąpić do rywalizacji w zespole Arden w GP3. Zespół pokazał, że jest jednym z najsilniejszych ekipą w stawce. Wierzę, że razem z doświadczeniem, którego nabrałem w zeszłym roku, mamy duży potencjał do bardzo mocnego sezonu, dlatego nie mogę się doczekać startu sezonu

Całą trójkę kierowców testowaliśmy na koniec sezonu 2016 i byliśmy bardzo zadowoleni z tego, jak każdy z nich szybko zintegrował się z zespołem - powiedział szef zespołu Richard Dent.

To wspaniałe, że zabezpieczyliśmy Niko, Leo i Steijna na sezonu 2017. To jest dobra kombinacja debiutantów i wyścigowego doświadczenia i nie mam wątpliwości, że każdy będzie przewodził i rywalizował o zwycięstwa w wyścigach. Osobiście nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu.

Image © GP3 / Series Media Service