Menu

Seria GP3 publikuje tegoroczny kalendarz wyścigowy

Wyścig na torze Yas Marina w Abu Zabi 2016

Podobnie jak w przypadku GP2 potwierdzono także kalendarz niższej serii wyścigowej GP3. Sezon będzie liczyć osiem rund, w tym siedem rund z Formułą 1.

Siedem wyścigów odbędzie się w Europie, w tym w Jerez, a zakończy się tradycyjnie w Abu Zabi na torze Yas Marina.

Sezon rozpocznie się 12-14 maja w Barcelonie, a następnie w dniach 6-7 czerwca odbędą się testy w Budapeszcie. Po nich na początku lipca odbędzie się druga runda, która została zaplanowana w Austrii (7-9 lipca).

W dniach od 14 do 16 lipca odbędą się dwa wyścigi na słynnym torze Silverstone, a następnie kierowcy wraz z zespołami udadzą się do Budapesztu, gdzie będą mierzyć się na torze Hungaroring. Z kolei w sierpniu kierowcy udadzą się do Belgii na tor Spa-Francorshamps (25-27 sierpnia), a tydzień później odbędzie się włoska runda na torze Monza.

Po miesięcznej przerwie kierowcy wystartują w Jerez (6-8 października), a sezon zakończą na torze Yas Marina w Abu Zabi 24-26 listopada.

Cieszę się, że mogę potwierdzić, iż będzie w sumie osiem rund w kalendarzu 2017 i łącznie siedem wyścigowych weekendów u boku Formuły 1 - powiedział Bruno Michel, dyrektor sportowy GP3.

W celu kontroli kosztów, zdecydowaliśmy się, że będziemy mieć jeden wyścig pozakontynentalny i będzie to Abu Zabi w listopadzie. Jesteśmy również zadowoleni z wyścigów GP3 startujących obok GP2 w Jerez, w październiku, pomiędzy Monzą a ostatnią rundą sezonu.

Ta kampania przyniesie nowe wyzwania z dodatkiem DRS w trzeciej generacji bolidu GP3. Jestem przekonany, że będzie wiele możliwości dla naszych kierowców, aby zaprezentować swój talent fanom i padokowi F1 - dodał.

Image © GP3 / Series Media Service