Menu

George Russell w ART Grand Prix na sezon 2017

George Russell w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować zespół ART Grand Prix w serii wyścigowej GP3.

Utalentowany 18-letni kierowca ma w swoim dorobku tytuły mistrzowskie w kartingu. Wygrał również mistrzostwa BRDC Formuły 4 w 2014 roku. W 2015 roku przeniósł się do Formuły 3, gdzie startował przez dwa lata, a w sezonie 2016 zajął trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji kierowców.

George w sezonie 2017 będzie członkiem programu rozwoju młodych kierowców Mercedesa. Pod koniec sezonu 2016, Brytyjczyk testował bolid GP3 wraz z zespołem ART Grand Prix podczas posezonowych testów na torze Yas Marina.

To ogromny zaszczyt dołączyć do ART Grand Prix. Szukałem tak długo zespołu, w którym mógłbym pewnego dnia jeździć. Po moich dwóch dniach testów w Abu Zabi pod koniec ubiegłego roku, naprawdę udało mi się zrozumieć, dlaczego ci ludzie są tak skuteczni. Jest to ogromna ilość doświadczenia i talentu w zespole. Jestem pewien, że zespół w który będę reprezentował pomoże mi rozwinąć się jako kierowca. Jestem ogromnie podekscytowany konkurencją w GP3 , w tym roku. To będzie dla mnie wyzwanie, ale nie mogę się tego doczekać. Mam właściwych ludzi wokół mnie i dam z siebie wszystko, aby pomóc ART Grand Prix w kontynuowaniu długiej drogi sukcesu startując w tych mistrzostwach - powiedział George Russell.

ART Grand Prix przyglądało się karierze George’a od kilku lat, bo odkąd w imponującym stylu zadebiutował w sportach motorowych, wydawał się być jednym z najbardziej perspektywicznych kierowców. George dogadał się z bolidem i zespołem GP3 w mgnieniu oka, w Abu Zabi, w zeszłym sezonie i w związku z tym ART Grand Prix jest przekonane, że George powinien być w stanie walczyć o tytuł już w swoim debiutanckim sezonie w GP3 - powiedział szef zespołu Sebastien Philippe.

Image © GP3 / Series Media Service