Menu

Kevin Joerg w zespole Trident

Kevin Joerg w nadchodzącym sezonie nadal będzie rywalizował w serii GP3. Szwajcarski kierowca dołączył do włoskiego zespołu Trident i będzie zasiadał w bolidzie oznaczony numerem #9.

Joerg w zeszłym sezonie reprezentował barwy zespołu DAMS. Szwajcar zadebiutował w serii GP3 w 2015 roku podczas posezonowych testów w teamie Trident na torze w Abu Zabi. W sezonie 2016 zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców.

Szwajcar zadebiutował w samochodach jednomiejscowych w 2011 roku startując w Formule BMW i w mistrzostwach Formuły Abarth. Startował również w Formule Renault, gdzie w 2015 roku zajął trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji.

Jesteśmy dumni i zadowoleni, że zatrudniliśmy Kevina Joerga na nadchodzący sezon GP3. Mieliśmy okazję go zobaczyć w akcji, w 2015 roku podczas posezonowych, zbiorowych testów na Yas Marina i byliśmy pod wrażeniem. Przekonał mnie do swojej prędkości i zdolności szybkiej adaptacji - powiedział szef zespołu Trident Giaccomo Ricci.

Wtedy znajdował się na przedzie rankingu podczas każdej z sesji. Kevin jest na pewno świetną perspektywą i jestem pewny, że będziemy wykonywać razem dobrą pracę w tym sezonie. Jesteśmy bardzo zmotywowani i nie możemy się doczekać z nim pracy. Jesteśy pewni, że mamy zabezpieczonego jednego z najszybszych kierowców na rynku.

Z kolei Kevin Joerg dodał -Jestem bardzo zadowolony, że mogę ogłosić moje starty w nadchodzącym sezonie serii GP3 z zespołem Trident. Mimo współpracy z zespołem z Mediolany moim celem nadal jest utrzymanie się wśród najlepszych i stawanie na podium.

Jestem absolutnie przekonany, że Trident zapewni mi wszystko czego mi potrzeba, aby osiągnąć wszystkie cele, jakie sobie wyznaczyłem. Nie mogę się doczekać, aby wrócić na tor z moim nowym zespołem.

Image © GP3 / Series Media Service