Menu

Alessio Lorandi dołącza do zespołu Jenzer Motorsport na dwie ostatnie rundy serii GP3

Alessio Lorandi

Alessio Lorandi rywalizujący dotychczas w Europejskiej Formule 3, dołączył do zespołu Jenzer Motorsport na dwie ostatnie rundy serii GP3.

Lorandi wraz ze szwajcarskim zespołem, w którym rywalizują obecnie Akash Nandy i Arjun Maini, będzie ścigał się na torze Sepnag, w dniach 1-2 października oraz w Abu Zabi na torze Yas Marina, na którym rywalizacja została zaplanowana na 26-27 listopada.

To niesamowite uczucie wrócić za kierownicę samochodu wyścigowego po wczesnym zakończeniu sezonu w FIA F3 - powiedział Aessio Lorandi. Dziękuję Andreasowi Jenzerowi za jego entuzjazm i za zaufanie, umieszczając mnie w trzecim samochodzie na dwie ostatnie rundy serii GP3.

To naprawdę ciekawa i konkurencyjna seria, w której rywalizują niektórzy z moich konkurentów z Formuły 3, tacy jak Leclerc, Dennis i Albon, a także mój zespołowy kolega Maini.

Sezon 2015 dla zespołu Jenzer Motorsport w serii GP3 przebiegał ze zmienionym szczęściem, czego przyczyną były jedynie dwa wystawione auta w ostatnich trzech wyścigach. Szwajcarski zespół osiągnął także dwa podia, które wywalczyli Oscar Tunjo i Arjun Maini.

Andreas Jenzer przyznał jednak, że jest bardzo zadowolony z dołączenia Lorandiego do jego zespołu.

Jesteśmy zadowoleni, że dołączył do naszego zespołu zwycięzca wyścigu z Europejskiej Formuły 3 - powiedział Andreas Jenzer. Alessio zmaksymalizował swoje przygotowania w symulatorze oraz z naszymi inżynierami, jak to tylko możliwe i już nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy go w naszym samochodzie.

Image © FIA F3