Menu

De Vries wygrywa wyścig sprinterski GP3 na torze Monza

Nyck de Vries / ART Grand Prix

Nyck De Vries wygrał swój pierwszy wyścig w GP3. Holender na mecie wyprzedził Alexandra Albona (obaj ART Grand Prix) oraz Antonio Fuoco (Trident). Artur Janosz zdobył jeden punkt za zajęcie ósmego miejsca.

Z pierwszego pola startowego do wyścigu sprinterskiego GP3 na torze Monza wystartował Antonio Fuoco z zespołu Trident. Na drugim polu ustawił się Nyck De Vries (ART Grand Prix). Tuż za tą dwójką startowali Alexander Albon oraz Niremi Fukuzumi (obaj ART Grand Prix). Zawodnicy mięli do pokonania siedemnaście okrążeń.

Start do wyścigu wygrał Fuoco. Bardzo dobrze ruszył Alexander Albon, który z trzeciego pola awansował na drugą lokatę. De Vries spadł na trzecią pozycję. Na starcie ucierpiał Jake Hughes.

Na drugim okrążeniu Albon wyprzedził swojego kolegę z zespołu ART Grand Prix i został nowym liderem. Po chwili Antonio Fuoco został wyprzedzony przez De Vriesa i spadł na trzecią lokatę, natomiast Artur Janosz po starcie spadł na osiemnaste miejsce.

Na trzecim okrążeniu doszło do kontaktu pomiędzy Nireim Fukuzumim i Charlesem Leclerciem. Obaj kierowcy wypadli poza tor i utknęli w żwirze, dodatkowo ściągając z toru Tatianę Claderon. Zawodniczka powróciła jednak na tor, choć dla Japończyka i Francuza wyścig się skończył.

Tuż po restarcie rywalizacji spowodowanej wyjazdem samochodu bezpieczeństwa na tor, na pierwsze miejsce wskoczył De Vries, który wyprzedził Alexandra Albona. Na trzecim miejscu bez zmian znajdował się Antonio Fuoco.

Bardzo dobrze spisywał się także Artur Janosz, który na siódmym okrążeniu plasował się już na dwunastej pozycji.

Ósme okrążenie po raz kolejny przyniosło dobrą walkę Polaka, który wyprzedził Ralpha Boschunga i awansował na jedenaste miejsce, a dwa okrążenia był już dziesiąty.

Na czternastym okrążeniu Sandy Stuvik wyprzedził Alexa Palou, jednak nie cieszył się długo ze swojej lokaty. Po zamieszaniu Stuvik został uderzony przez Mainiego i spadł na dalsze pozycje. Artur Janosz awansował na siódme miejsce.

Na przedostatnim odcinku Jack Aitken próbował wyprzedzić Jake’a Dennisa, jednak przestrzelił zakręt i wrócił za plecy swojego kolegi z zespołu.

W czołówce nie zaszły już żadne zmiany. Wygrał Holender De Vries przed Alexandrem Albonem i Antonio Fuoco.

Czwarte miejsce zajął dobotni zwycięzca Jake Dennis. Piąty był Jack Aitken, szósty Arjun Maini, siódmy Alex Palou.

Artur Janosz ostatecznie zakończył wyścig na ósmej pozycji.

Image © GP3 / Series Media Service