Menu

Jake Dennis wygrywa pierwszy wyścig serii GP3 na torze Monza

Jake Dennis / Arden International

Jake Dennis zwyciężył w pierwszym wyścigu GP3 na torze Monza mijając linię mety na pierwszej lokacie przed Jackiem Aitkenem i Jake’em Hughesem z zespołu DAMS. Artur Janosz ukończył wyścig na szesnastym miejscu.

Do pierwszego wyścigu GP3 na torze Monza z pierwszego pola startowego wyruszał Charles Leclerc z zespołu ART Grand Prix. Tuż obok francuskiego kierowcy ustawił się Jake Dennis (Arden International), natomiast z drugiej linii wystartowali Jake Aitken (Arden International) oraz Alexander Albon (ART Grand Prix). Z alei serwisowej startował tymczasem Artur Janosz, który odbywał karę za incydent podczas kwalifikacji. Tuż przed wyścigiem wycofał się Guliano Alesi z zespołu Trident.

Najlepszy na starcie okazał się lider klasyfikacji generalnej GP3 Charles Leclerc. Drugie miejsce zachował Jake Dennis, a na trzecim plasował się Jake Aitken. Artur Janosz po starcie znalazł się na dwudziestej pierwszej pozycji.

Już na drugim okrążeniu na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, czego powodem były problemy w bolidzie Kevina Joerga z zespołu DAMS. Janosz powoli awansował w klasyfikacji, a po trzech okrążeniach był dziewiętnasty.

Samochód bezpieczeństwa opuścił tor na czwartym okrążeniu, a tuż po restarcie przednie skrzydło w swoim bolidzie stracił Matevos Isaakyan.

Na kolejnym okrążeniu Jake Dennis wyprzedził Leclerce’a i został nowym liderem. Na piąte miejsce awansował Antonio Fuoco wyprzedzając Albona. Leclerc na szóstym okrążeniu stracił drugą pozycję na rzecz drugiego z kierowców Arden International Jacka Aitkena. Również swoją pozycję stracił Alexander Albon, który zajmował szóste miejsce na rzecz Hughesa.

Na dziesiątym okrążeniu jadący na czwartej pozycji Antonio Fuoco podczas próby wyprzedzania lekko uderzył w bolid Leclerce’a jednak nie zdołał wyprzedzić francuskiego kierowcy.

W połowie wyścigu na piąte miejsce awansował Jake Hughes z zespołu DAMS. Brytyjski kierowca wyprzedził Fukuzumiego, a chwilę później Fuoco, dzięki czemu awansował na czwartą lokatę. Artur Janosz na czternastym okrążeniu zajmował osiemnaste miejsce. Fuoco ponownie stracił pozycję, tym razem musiał uznać wyższość Fukuzumiego i okrążenia na okrążenie tracił kolejne miejsca.

Na piętnastym okrążeniu Jake Hughes wyprzedził Charles’a Leclerc’a i awansował na trzecią pozycję.

Na cztery okrążenia do końca czołówka nie ulegała zmianie. Prowadził Jake Dennis przed Jack Aitkenem i Jake’em Hughesem. Na przedostatnim okrążeniu Artur Janosz wyprzedził Konstantina Tereschenkę i awansował na osiemnastą pozycję.

Wygrał Jake Dennis (Arden International) przed Jackiem Aitkenem i Jake’em Hughesem (DAMS).

Czwarte miejsce przypadło Charlesowi Leclercowi z zespołu ART Grand Prix. Piąty był Nirei Fukuzumi, szósty Alexander Albon, siódmy Nyck De Vries, a ósmy Antonio Fuoco i do niedzielnego wyścigu wystartuje z pole position. Czołową dziesiątkę uzupełnili Matt Parry i Tatiana Calderon.

Artur Janosz zakończył wyścig na szesnastej pozycji.

Image © PHOTO4