Menu

Artur Janosz przed startem na torze Monza: Liczę na walkę o wysokie pozycje

Artur Janosz / Trident

Artur Janosz z zespołu Trident już w ten weekend wystartuje w „świątyni prędkości”, czyli na torze Monza, co będzie stanowiło siódmą rundę serii GP3 w sezonie 2016.

Jedyny Polak w stawce serii GP3 nie zaliczył do udanych rywalizacji na torze Spa-Francorchamps, choć był bardzo bliski zdobycia kolejnych punktów, co pokazało, że posiada odpowiednie tempo do uzyskania postawionych sobie celów.

Janosz o kolejne punkty powalczy jednak już w ten weekend na torze Monza, gdzie w zeszłym sezonie był bardzo szybki w sesji kwalifikacyjnej, natomiast w pierwszym wyścigu, mimo początkowych problemów, był jednym z najszybszych kierowców na torze. Polski kierowca przyznał, że chce powalczyć o podium.

Zawsze lubiłem Monzę i zawsze bardzo dobrze mi tutaj szło, dlatego nie mogę doczekać się weekendu i liczę na walkę o wysokie pozycje - powiedział przed weekendem na torze Monza Artur Janosz.

Rok temu byłem bardzo szybki w kwalifikacji, a w pierwszym wyścigu, mimo uderzenia przez rywala i konieczności wymiany skrzydła, długo byłem najszybszym kierowcą na torze. Po tym, co się wówczas działo, w ten weekend fajnie byłoby stanąć na podium. Nie chcę się za bardzo nakręcać, ale dam z siebie wszystko by być jak najbliższej czołówki i może nawet dyktować tempo.

Kierowca zespołu Trident dodał także, że tor Monza to bardzo wymagający obiekt, mimo długich prostych, którego cechują mocne dohamowania oraz szybkie i wolne zakręty.

Na papierze Monza wydaje się łatwym torem. Długie proste, które czynią ten obiekt najszybszym w kalendarzu, kończą się jednak długimi i wymagającymi strefami hamowania. Proste dzieli z kolei mieszanka wolnych i szybkich zakrętów, więc jest tutaj wszystko.

Monza to także klasyczny tor z bogatą historią i wyjątkową atmosferą towarzyszącą weekendowi Grand Prix. Start tutaj to czysta przyjemność i szczególny przystanek w kalendarzu. Z drugiej strony każdy doskonale zna ten obiekt, więc będzie ciasno. Po weekendzie w Belgii jestem jednak rozjeżdżony i gotowy do walki - dodał Polak.

Image © GP3 / Series Media Service