Menu

Charles Leclerc z trzecim zwycięstwem w sezonie 2016 GP3 na Spa-Francorchamps

Charles Leclerc / ART Grand Prix

Charles Leclerc z ART Grand Prix odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu GP3, finiszując z przewagą ponad dwóch sekund nad drugim Jakem Dennisem z Arden International, który do wyścigu startował z 13. pola.

Leclerc do wyścigu ruszał z pole position i już na starcie zyskał przewagę nad partnerem z zespołu, Nyck’em de Vriesem. Problemy z kolei miał Jake Hughes, który wdał się w pierwszym zakręcie z incydent z dwoma innymi kierowcami. Wraz z Hughesem poza torem znaleźli się Matt Parry i Arjun Maini, co wywołało samochód bezpieczeństwa.

Wyścig został wznowiony dopiero po czwartym okrążeniu. Leclerc prowadził wówczas przed de Vriesem, Fuoco i Dennisem, który awansował aż o dziewięć pozycji.

Taki układ utrzymywał się przez większość wyścigu, lecz de Vries zaczął tracić coraz więcej do lidera. Na cztery okrążenia przed końcem Dennis wyprzedził Fuoco, a następnie szybko uporał się także z de Vriesem.

Dennis zredukował pięciosekundową stratę do 2.3 sekundy na mecie. Leclerc odniósł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie.

Podium w wyścigu uzupełnił Nyck de Vries, finiszując przed Antonio Fuoco z ekipy Trident. Na ostatnim okrążeniu Steijn Schothorst stracił piątą pozycję na rzecz Jacka Aitkena.

Siódmy Santino Ferrucci okazała się najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem DAMS, a za finiszował Matevos Issakyan, który w wyniku odwróconej kolejności pierwszej ósemki wystartuje do niedzielnego wyścigu z pierwszego pola.

Z siedemnastej pozycji na dziewiątą awansował Alex Albon, który wywalczył dla ekipy ART Grand Prix dodatkowe dwa punkty. Giuliano Alesi, jako dziesiąty, zdobył swój pierwszy punkt w serii.

Artur Janosz, który do wyścigu startował z osiemnastego pola, w wyścigu zajął ostatecznie trzynaste miejsce za Tatianą Calderon.

Image © GP3 / Series Media Service