Menu

Alexander Albon wygrywa na torze Hungaroring w drugim wyścigu GP3

Alexander Albon / ART Grand Prix

Alexander Albon zwyciężył w drugim wyścigu GP3 na torze Hungaroring, pokonując ostatecznie Arjuna Mainiego i Charlesa Leclerca, którzy uzupełnili podium węgierskiego obiektu.

Arjun Maini nie zdołał obronić swojej lokaty i spadł na drugą pozycję tuż za bardzo dobrze startującego Alexandra Albona, który jeszcze przed pierwszym zakrętem zdołał objąć prowadzenie w rywalizacji.

Trzecią lokatę zdołał utrzymać natomiast Charles Leclerc, który utrzymał za sobą Ralpha Boschunga i Jack’a Aitkena, który zamykał czołową piątkę, po wyprzedzeniu Nirei Fukuzumiego.

Na czternastej pozycji jechał natomiast Artur Janosz z zespołu Trident, który został wyprzedzony przez Santino Ferrucciego, jednak zdołał poradzić sobie z Richardem Gondą, który plasował się tuż za nim.

Już na prostej startowej z rywalizacją pożegnał się Akash Nandy, który został uderzony w tył bolidu i z impetem wpadł w bandę okalającą tor, która wprawiła, że bolid kierowcy Jenzer Motorsport kilkukrotnie przekoziołkował. Na torze natychmiast pojawił się samochód bezpieczeństwa, a także samochód medyczny, który zabrał poszkodowanego kierowcę do centrum medycznego.

Po dwóch okrążeniach neutralizacji kierowcy powrócili do rywalizacji na torze Hungaroring. Pozycję lidera utrzymał Albon przed Mainim i Leclerciem, który tuż przed restartem został uderzony w tył bolidu przez Ralpha Boschunga, który po chwili wyjechał poza tor, jednak obaj zawodnicy kontynuowali walkę na torze. Kierowca Koiranen GP spadł na ósmą lokatę i został ukarany przejazdem przez aleję serwisową za spowodowanie kolizji, przez spadł na ostatnią lokatę.

Na prowadzeniu nadal pozostawał Alexander Albon przed Arjunem Mainim i Charlsem Leclerciem, za który podążał Jack Aitken i Nirei Fukuzumi. Czołowa piątka kierowców mieściła się w jednej sekundzie z niewielkimi stratami do siebie, jednak tor Hungaroring, nie pozwalał na łatwe wyprzedzanie.

Dziesiąte okrążenie przyniosło szybsze tempo lidera rywalizacji Albona, który odjechał od swoich najbliższych rywali na 1.2 sekundy, a już na kolejnym okrążeniu powiększył przewagę do 1.6 nad Mainim, którego naciskał Leclerc.

Żaden z kierowców nie zdołał jednak zagrozić liderowi rywalizacji Alexandrowi Albonowi, który podczas ostatnich okrążeń powiększył swoją przewagę i jako pierwszy minął linię mety z zapasem 3.3 sekundy nad drugim Arjunem Mainim, dla którego to pierwsze podium w serii GP3.

Szansy na wyprzedzenie kierowcy Jenzer Motorsport nie znalazł natomiast Charles Leclerc, który wywalczył trzecią lokatę i kolejne podium w swoich startach, utrzymując za sobą Jacka’a Aitkena i Nirei Fukuzumiego, który zamykał czołową piątkę.

W punktowanej ósemce znaleźli się także Matthew Perry, zwycięzca pierwszej rywalizacji, Jake Dennis i Matevos Isaakyan, który utrzymał za sobą Kevina Jorga i Antonio Fuoco.

Równe tempo podczas drugiego wyścigu utrzymywał natomiast Artur Janosz, który minął linię mety na dwunastej lokacie, po starcie z czternastego pola.

Brak możliwości wyprzedzania na węgierskim torze nie przeszkadzały natomiast Nickowi de Vriesowi, który wystartował do drugiej rywalizacji z dwudziestej lokaty. Kierowca zespołu ART Grand Prix zdołał poradzić sobie z kilkoma kierowcami i cały wyścig zakończył na trzynastej lokacie, tuż za plecami dobrze broniącego się Artura Janosza.

Image © GP3 / Series Media Service