Menu

Charles Leclerc z najlepszym czasem podczas pierwszego dnia testowego na torze Red Bull Ring

Charles Leclerc / ART Grand Prix

Charles Leclerc z zespołu ART Grand Prix osiągnął najlepszy czas podczas pierwszego dnia testów na torze Spielberg w Austrii, wykręcając rezultat na poziomie 1:19.171, co pozwoliło wyprzedzić jego zespołowego kolegę o pół sekundy. W sesji popołudniowej najszybszym czasem popisał się Antonio Fuoco.

Konstantin Tereshchenko z zespołu Campos Racing jako pierwszy ustanowił tempo podczas pierwszego dnia testowego na austriackim obiekcie w Spielberg, wyprzedzając Kevina Jorga z zespołu DAMS i Jacka Aitkena z ekipy Arden International.

Dobrym tempem po pierwszej godzinie przygotowań popisał się Oscar Tunjo z Jenzer Motorsport, który wskoczył na czoło tabeli z rezultatem poniżej 1:20, pozostawiając za sobą Antonio Fuoco i Leclerca.

W drugiej połowie porannych przygotowań swoje dobre tempo udowodnił Charles Leclerc, który dołączył do przedziału 1:19, wskakując na drugą lokatę tuż przed De Vriesa.

Ostatnie piętnaście minut porannej sesji to popis jazdy kwartetu ART Grand Prix, który zmieniał się na czołowych pozycjach z każdym kolejnym okrążeniem. Po raz kolejny dobry czas padł łupem Leclerca, który awansował na pierwsza pozycję z czasem lepszym o pół sekundy od swojego zespołowego kolegi De Vriesa.

Trzecia lokata ostatecznie należała do Albona, który utrzymał za sobą Tunjo, Jake’a Hughesa, Nirei Fukuzumiego, Fuoco, Aitkerna, Payy’ego i Sandy Stuvika, który zamykał czołową dziesiątkę.

Po godzinnej obiadowej przerwie kierowcy powrócili do przygotowań na torze Red Bull Ring i pierwszym, który ustanowił tempo był Parry, który wyprzedzał po szybkich okrążeniach Hughesa i Fukuzumiego, dopóki Japończyk nie osiągnął 1:20.210 i wyszedł na prowadzenie.

Problemy w drugiej sesji dopadły natomiast Steijna Schothorsta, który zatrzymał się na torze i wywołał wywieszenie czerwonych flag. Po usunięciu bolidu kierowcy ponownie wyjechali na tor, co bardzo szybko udowodnił Leclerc osiągając czas na poziomie 1:19. Szybszy o 0.09 sekundy okazał się jednak Fuoco, który awansował na czołową lokatę na 45 minut przed końcem pierwszego dnia testowego.

Problemy techniczne bolidów dopadły także Tatianę Calderon i Oscara Tunjo, którzy w tym samym czasie zatrzymali się na torze. Po powrocie do przygotowań na trzecią lokatę wskoczył Hughes, ale bardzo szybko został zepchnięty przez De Vriesa.

Pierwszą pozycję utrzymał ostatecznie Fuoco przed Leclerciem, De Vriesem, Hughersem, Parrym, Fukuzumim, Albonem, Gondą, Janoszem i Ralphem Boschungiem, który zamknął pierwsza dziesiątkę.

Drugi i ostatni dzień testów rozpocznie się w środę o godzinie 9:00, natomiast zakończy o 16:00.

Image © GP3 / Series Media Service