Menu

Artur Janosz rozpoczyna drugi sezon w GP3

Artur Janosz / Trident

Artur Janosz rozpocznie w najbliższy weekend swój drugi sezon startów w towarzyszącej Formule 1, prestiżowej serii GP3. Polski kierowca chce w tym roku regularnie walczyć o najwyższe lokaty. Wyścigi pierwszej z dziewięciu rund odbędą się w sobotę i niedzielę w Barcelonie podczas Grand Prix Hiszpanii Formuły 1.

Po roku poświęconym na naukę Artur Janosz chce w tym sezonie regularnie walczyć o podia i zwycięstwa oraz triumf w całej serii, który może otworzyć mu drzwi do F1. Dokładnie tak samo było w drugim sezonie jego startów w serii Euroformula Open, gdzie wicemistrzostwo dało mu awans do GP3.

22-latek z włoskiej ekipy Trident był jednym z najszybszych kierowców podczas trzech oficjalnych, przedsezonowych sesji testowych, a Barcelonę zna jak własną kieszeń, dlatego chce w ten weekend rozpocząć sezon od mocnego akcentu i walczyć o najwyższą stawkę.

W piątek kierowców GP3 czeka trening wolny, w sobotę rano sesja kwalifikacyjna, a o godzinie 17:20 pierwszy wyścig. Drugi w niedzielę o godzinie 9:15.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu zimowych testów i tempa, które pokazaliśmy zarówno podczas krótkich, jak i długich przejazdów - powiedział Artur Janosz.

Ten sezon przypomina mi mój drugi rok w Euroformule Open. Wtedy również debiut w nowej serii upłynął na nauce, a w drugim sezonie byłem bardzo szybki od początku testów i ostatecznie sięgnąłem po wicemistrzostwo. Oczywiście GP3 to wyższy poziom, ale testy pokazały, że jestem w stanie walczyć o podia oraz zwycięstwa i taki też jest w tym roku mój cel.

Na początku tygodnia spędziłem dwa dni w symulatorze i byłem bardzo szybki, szczególnie w dwóch pierwszych sektorach toru w Barcelonie. Co prawda w ten weekend niespodziankę może sprawić pogoda, ale jeśli będzie sucho, chcemy spróbować razem z ekipą wykorzystać podczas kwalifikacji aż trzy komplety opon. Chcę w ten weekend walczyć o podium i rozpocząć sezon ze sporą zdobyczą punktową - dodał jedyny Polak w serii GP3.

Kochanski Management Image © GP3 / Series Media Service