Menu

Matthew Parry najszybszym kierowcą podczas drugiego dnia testowego na torze Ricardo Tormo

Matthew Parry / Koiranen GP

Matthew Parry z zespołu Koiranen GP osiągnął najlepszy rezultat podczas porannej sesji drugiego dnia przedsezonowych testów na torze Ricardo Tormo, wyprzedzając drugiego w zestawieniu Nirei Fukuzumiego o jedyne 0.064 sekundy. Najszybszym kierowcą w sesji popołudniowej okazał się Charles Leclerc z ekipy ART Grand Prix.

Tuż przed rozpoczęciem porannej sesji nad torem pojawił się deszcz, który spowodował, że wyjeżdżający kierowcy mieli duże problemy ze strugą wody wydobywającą się z pod kół bolidów, co prowadziło do dużo wolniejszego tempa.

Początkowo najlepsze tempo prezentował Fukuzumi, jednak jeszcze szybciej obiekt w Hiszpanii pokonywał Steijn Schothorst, który plasował się na pierwszej lokacie w zestawieniu czasów.

Jako pierwszy czas poniżej 1:30 osiągnął kierowca ekipy Trident Giuliano Alesi, który podobnie jak Schothorst wykorzystał lepsze warunki i brak opadów deszczu.

Z minuty na minutę kierowcy poprawiali swoje najlepsze rezultaty, co na przesychającym torze udowodnił Matthew Parry, który osiągnął czas w postaci 1:23.549, jednak jeszcze szybsze okrążenie na oponach przeznaczonych na suchą nawierzchnię pokonał Matevos Isaakyan, który jako pierwszy złamał barierę 1:22.

Podczas porannej sesji testowej doszło także do wywieszenia czerwonej flagi, której sprawcą był Ralph Boschung, który zatrzymał się na torze z powodu problemów z bolidem. Tuż po wznowieniu sesji kierowcy zmieniali się na pozycjach osiągając lepsze czasy okrążeń, czego dowodem były okrążenia Antonio Fuoco z Trident i Charlesa Leclerca z ART Grand Prix, którzy osiągnęli 1:21.

Lepsze tempo od swoich rywali znalazł jednak Parry, który wskoczył na pierwszą lokatę, jednak Leclerc zdołał poprawić czas Brytyjczyka i umocnił się na prowadzeniu.

W ostatnich dziesięciu minutach doszło do kolejnych przetasowań. Nirei Fukuzumi po raz kolejny wskoczył na pierwsze miejsce wyprzedzając swojego zespołowego kolegę o jedyne 0.004 sekundy, jednak to Parry osiągnął najlepszy czas okrążenia i znalazł się na prowadzeniu z przewagą 0.064 sekundy nad Japończykiem.

Trzecia lokata należała ostatecznie do Charlesa Leclerca, który utrzymał za sobą Alexandra Albona, Artura Janosza, Nycka de Vriesa, Oscara Tunjo, Antonio Fuoco, Alexa Palou i Jake’a Hughes’am który zamknął pierwszą dziesiątkę.

Sesję popołudniową podobnie dobrym rezultatem rozpoczął Fukuzumi, lecz bardzo szybko stracił prowadzenie na rzecz Parry’ego, który wyprzedził Japończyka o trzy dziesiąte sekundy. Najlepsze okrążenie zdołał jednak wykręcić Leclerc, który wyprzedził Brytyjczyka o jedną dziesiątą sekundy.

Tuż za francuskim kierowcą znaleźli się ostatecznie Hughes, Parry, Ferrucci, Boschung, Jorg, Fukuzumi, Albon, Dennis i Tereshchenko.

Artur Janosz popołudniową sesję testową zakończył z dwunastym czasem i stratą około pół sekundy do najszybszego Charlesa Leclerca z ekipy ART.

Trzeci i ostatni sprawdzian przed sezonem 2016 odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia na torze Barcelona-Catalunya.

Image © GP3 / Series Media Service