Menu

Pozytywne odczucia po drugim dniu testowych jazd nowym bolidem GP3

Antonio Fuoco / Trident

Drugi dzień testowych jazd nowym bolidem GP3/16 na torze Magny-Cours, przyniósł kolejne i za razem owocne przemyślenia na temat nowej maszyny. Wszystkie siedem zespołów, które wystartują w sezonie 2016 miały okazję zapoznać się z nowym autem, jednak każdy z nich miał do dyspozycji tylko jeden egzemplarz.

Początek drugiego dnia testowych jazd bolidem GP3/16 rozpoczął się od mokrej nawierzchni. Pierwszym, który zdecydował się opuścić boksy był Matevos Isaakyan z zespołu Koiranen GP. Po 30 minutach wszystkie zespoły miały na swoim koncie co najmniej jedno okrążenie instalacyjne, jednak żaden z nich nie zdecydował się na dłuższy wyjazd.

Podczas drugiej części porannej sesji ponownie nad francuskim torem pojawił się deszcz, jednak to nie przeszkodziło ukończyć zespołom 259 okrążeń. Najszybszym czasem na tę chwilę dysponował Charles Leclerc z zespołu ART Grand Prix.

Po godzinnej przerwie zespoły i kierowcy powróciły do pracy, a nad torem pojawiło się słońce, jednak nie przyniosło większych zmian odnośnie samej nawierzchni, która pozostawała w niezmienionym stanie.

Najszybszym czasem na koniec dnia popisał się Antonio Fuoco, który wskoczył na czoło ogólnej klasyfikacji jazd testowych.

Kierowcy podczas dwóch dni zapoznania się z nową maszyną przejechali w sumie 825 okrążeń.

Pierwsze oficjalne przedsezonowe testy serii GP3 zostały zaplanowane na 22-24 marca i odbędą się na portugalskim torze Estoril.

Image © GP3 / Series Media Service