Menu

Nowe samochody GP3 na sezon 2016 debiutują na torze Magny-Cours

Jake Hughes / DAMS

Zespoły GP3 miały możliwość po raz pierwszy przetestowania samochodów 2016 podczas nieoficjalnych testów na torze Magny-Cours. W trakcie dwódniowej sesji składy mogą wykorzystać tylko po jednym samochodzie, których muszą nauczyć się obsługiwać. W nadchodzącym sezonie, w serii GP3, pojawią się nowe maszyny.

Jako jednego z pierwszych kierowców na torze można było zobaczyć brytyjczyka Jake’a Hughesa, który poprowadził samochód debiutującego składu – DAMS. Z kolei dla zespołu Campos Racing program testowy w porannej sesji realizował Giedo van der Garde.

Warunki na torze nie były zbyt idealne. Nawierzchnia toru była mokra ze względu na opady deszczu, dlatego dopiero po godzinie wszystkie zespoły, oprócz Jenzer Motorsport (ekipa pracowała nad ustawieniami samochodu), wykonały okrążenia instalacyjne. Po przeszło dwóch godzinach zespoły ustanowiły pomiarowe czasy okrążeń, a poranną część sesji z najlepszym wynikiem zakończył Nyck de Vries z zespołu ART Grand Prix.

Po południu warunki poprawiły się, a nawierzchnia toru zaczęła przesychać. Zespoły zdecydowały się przejść na opony Pirelli typu ‘slick’ oprócz ART Grand Prix. Tym razem najszybszym okazał się Sandy Stuvik z zespołu Trident. Zespoły wykonały tego dnia łącznie 323 okrążenia na torze we Francji.

Image © GP3 / Series Media Service