Menu

Charles Leclerc kierowcą ART Grand Prix w serii GP3

Charles Leclerc / ART Grand Prix

Zespół ART Grand Prix poinformował, że ostatnim kierowcą w składzie ekipy w serii GP3 na sezon 2016 będzie Charles Leclerc i dołączy do wcześniej potwierdzonych Alexandra Albona, Nycka de Vriea i Nirei Fukuzumy.

18-latek po zwycięstwach w prestiżowych zawodach kartingowych na świecie, przeniósł się dwa lata temu do Formuły Renault 2.0 ALPS, gdzie wywalczył wicemistrzostwo i tytuł ‚Debiutanta Roku’.

Rok 2015 spędził w Mistrzostwach Europy Formuły 3, zdobywając cztery zwycięstwa, trzynaście razy stając na podium, a także trzykrotnie wywalczając pierwszą lokatę startową. Wszystkie te wyniki złożyły się na czwartą lokatę w klasyfikacji kierowców. Monakijczyk wziął także udział w prestiżowej rywalizacji F3 Macau Grand Prix, którą ukończył na drugiej lokacie.

Leclerc po udanym sezonie testował także w Abu Zabi z zespołem ART Grand Prix, gdzie miał okazję zapoznać się z bolidem GP3.

Cieszę się, że dołączyłem do wielkiej rodziny ART Grand Prix po moich kartingowych sezonach 2012 i 2013 - powiedział zadowolony Charles Leclerc.

GP3 jest bardzo konkurencyjną serią i jestem na pokładzie najlepszego zespołu od startu mistrzostw.

Testy pod koniec ubiegłego roku w Abu Zabi poszły bardzo dobrze i od samego początku czułem się bardzo komfortowo. Atmosfera tutaj jest świetna i wszyscy pracują tylko z jednym celem, zwycięstwo.

Jestem podekscytowany nowym samochodem przygotowanym na ten sezon i startem mistrzostw. Moim celem jest oczywiście wywalczyć tytuł - dodał Monakijczyk.

Zadowolenia z pozyskania Leclerca nie krył także Sebastien Philippe, który przyznał, że zespół stoi przed wielkim zadaniem obrony tytułów w obu seriach, jednak dodał, że jest przekonany, iż monakijczyk włączy się do walki o zwycięstwa już w swoim pierwszym sezonie.

ART Grand Prix stoi przed jednym z największych wyzwać w historii zespołu: obrona wywalczonych w zeszłym sezonie tytułów w seriach GP2 i GP3, w klasyfikacjach kierowców i zespołów - powiedział Sebastien Philippe z ekipy ART.

Charles Leclerc idealnie kompletuje nasz skład kierowców w GP3. Jest naturalnym kierowcą, jego czysta prędkość i wyścigowa inteligencja są rzadkimi cechami wyścigowymi w jego wieku.

Jesteśmy przekonani, że Charles rozwinie się w ART Grand Prix i szybko włączy się do walki o zwycięstwa z czołowymi kierowcami - dodał Philippe.

Image © GP3 / Series Media Service