Menu

Nyck de Vries kierowcą ART Grand Prix w serii GP3

Nyck de Vries / ART Grand Prix

Nyck de Vries dołączył do zespołu ART Grand Prix i w sezonie 2016 będzie rywalizował w serii GP3.

Holender w poprzednim sezonie wyścigowym rywalizował w Formule Renault 3.5, w której wywalczył trzecią lokatę w klasyfikacji kierowców, po wcześniejszych triumfach w Formule Renault 2.0 i Formule Renault 2.0 Alps.

Dla De Vriesa nie będzie to jednak pierwsza przygoda z bolidem serii GP3, po posezonowych testach w Abu Zabi, gdzie współpracował z ekipą ART.

Zespół ART Grand Prix ma niesamowite doświadczenie i to zespół, w którym każdy młody kierowca chciałby się rozwijać - powiedział Nick de Vries.

Jestem przyzwyczajony do innego pakietu hamulców i opon, a największym wyzwaniem dla mnie będzie upewnienie się, że uzyskuje jak najwięcej z opon podczas kwalifikacji i wyścigów.

Jestem przekonany, że współpraca z zespołem, dzięki McLarenowi, pomoże mi szybko przystosować się do bolidu, aby być gotowym na pierwszy wyścig w Barcelonie - dodał Holender.

Menadżer zespołu ART Grand Prix, Sebastien Philippe przyznał, że De Vriesa zaimponował „surową prędkością, dużym zaangażowaniem, koncentracją i determinacją.

Jeśli spojrzeć na jego fantastyczne ostatnie osiągnięcia, wiesz, że z Nickiem możesz celować bardzo wysoko, a naszym celem jest oczywiście wygrać mistrzostwa - dodał Philippe.

Image © GP3 / Series Media Service