Menu

Brytyjski debiutant Jack Aitken drugim kierowcą zespołu Arden w sezonie 2016 GP3

Jack Aitken

Urodzony w Wielkiej Brytanii Jack Aitken dołączył do zespołu Arden International i w sezonie 2016 będzie bronił barw ekipy w serii GP3.

Aitken wywalczył tytuł Formuła Renault 2.0 podczas ostatniej rundy na torze w Jerez w październiku 2015 roku, podchodząc do wyścigów z 7 punktową przewagą a ostatecznie zwyciężając z 13 punktami nad swoimi rywalami. W sezonie młody kierowca stawał 6 razy na podium w tym 5 na najwyższym.

Julian Rouse, dyrektor generalny powiedział: Po raz pierwszy pracowałem z Jack´em w 2013 podczas testów młodych kierowców w FR 3.5, już wtedy bardzo imponował i teraz jak ukończył studia i miał szanse, aby w pełni skupić się na wyścigach w 2015 roku, był znakomity i pokazał bardzo dobre starty w FR 2.0.

Wspólnie mieliśmy bardzo dobre testy w Abu Zabi oraz na koniec roku. Jack wyraźnie pokazał nam, iż jest gotów do walki o zwycięstwa w nadchodzącym sezonie GP3, a my liczymy na kontynuacje sukcesów wraz z nim - dodał.

Jestem bardzo podekscytowany, aby ścigać się z Arden w tym roku w serii GP3. Po zdobyciu mistrzowskiego tytułu w innej serii, nie chce spoczywać na laurach i chce podjąć walkę o następny poziom – powiedział Jack Aitken.

Brytyjczyk dołączył do wcześniej potwierdzonego Jake Dennisa.

Image © GP3 / Series Media Service