Menu

Sebastien Buemi zdyskwalifikowany z pierwszego wyścigu w Montrealu

Sebastien Buemi / Renault e.dams

Sebastien Buemi z zespołu Renault e.dams został wykluczony z wyników pierwszego wyścigu na ulicznym torze w Montrealu, co stawia go w bardzo trudnej sytuacji w walce o mistrzowski tytuł Formuły E.

Szwajcarski kierowca do pierwszej rywalizacji w Kanadzie wystartował z dwunastej lokaty i zdołał awansować na czwartą pozycję, jednak stracił prowadzenie w klasyfikacji kierowców na rzecz Lucasa di Grassiego, który kontrolował przebieg wyścigu z pierwszego miejsca.

Wyniki pierwszego wyścigu dały Brazylijczykowi sześć punktów przewagi nad Buemim, jednak wykluczenie kierowcy Renault e.dams oznacza, że przewaga wzrosła do osiemnastu punktów.

Powodem dyskwalifikacji Sebastiena Buemiego z pierwszego wyścigu był jego drugi samochód, który został bardzo poważnie uszkodzony w jednej z sesji treningowych. Sędziowie wyścigowi po zbadaniu auta stwierdzili jego niedoważenie, co zakończyło się wykluczeniem Szwajcara z wyników rywalizacji.

Sędziowie wzięli pod uwagę trudne okoliczności, do których Renault e.dams zostało zmuszone, zanim stwierdzili, że niezgodność czterech kilogramów jest zbyt dużą, aby ją zignorować - czytamy w wydanym przez sędziów oświadczeniu.

Image © Michelin