Menu

Sam Bird ponownie triumfuje w Nowym Yorku

Sam Bird / DS Virgin Racing

Niedzielny start Formuły E w Nowym Jorku liczył 49 okrążeń, które zostały zdominowane przez Sama Birda, finiszującego przed Felixem Rosenqvistem i Nickiem Heidfeldem.

Z pierwszego miejsca startował Sam Bird, aczkolwiek już na wjeździe do pierwszego nawrotu stracił pozycję i został wyprzedzony przez startującego z drugiego miejsca Szweda Felixa Rosenqvista.

Jean-Eric Vergne skutecznie obronił trzecią pozycję przed naciskającym Nickiem Heidfledem, który przez moment, w pierwszym nawrocie, był przed Francuzem, jednak to Vergne wyszedł z tej walki zwycięsko. Dwa okrążenia później francuski kierowca popełnił błąd, co spowodowało jego spadek na ostatnie miejsce w wyścigu.

Daniel Abt z problemami na trzecim okrążeniu zjechał do alei serwisowej i tym samym zakończył swój wyścig.

Po błędzie Vergne na czwartą pozycję przesunął się Pierre Gasly przed Oliverem Turveyem, a na torze, po kontakcie z bandą, zatrzymał się Mitch Evans, próbując zresetować samochód, jednakże nie przyniosło to zamierzonego rezultatu i był zmuszony wycofać się z dalszej rywalizacji

Maro Engel na ósmym okrążeniu był zmuszony do zjazdu do alei serwisowej ze względu problemy techniczne. Po kilku rundach wyjechał na tor, ale zajmował ostatnie miejsce i po dwóch okrążeniach ponownie zawitał w boksach.

W trakcie dziewiątego okrążenia, ze względu na leżące elementy samochodu na torze, została wprowadzona żółta flaga na całym torze i ograniczenie prędkości, co pozwoliło służbom porządkowym na uprzątniecie elementów bez wprowadzania samochodu bezpieczeństwa.

Po zniesieniu żółtej flagi Sam Bird odzyskał prowadzenie w wyścigu wyprzedzając na nawrocie Felixa Rosenqvista, Jadący na trzeciej pozycji Heidfeld dzielnie bronił się przed atakującym Gasly, do którego zbliżył się Lucas Di Grassi, który pod nieobecność Sebastiena Buemi starał się odrobić punkty w klasyfikacji generalnej.

W trakcie dwudziestego okrążenia na prostej startowej zatrzymał się Alex Lynn, który nie był zdolny do samodzielnego opuszczenia toru i został w trakcie dwudziestego trzeciego okrążenia usunięty przez pomoc techniczną.

W dalszej części stawki bardzo skutecznie do przodu przeciskał się Jean-Eric Vergne, awansując na jedenastą pozycję.

W trakcie ponownej żółtej flagi na okrążeniu dwudziestym czwartym większość kierowców zdecydowało się na zmianę samochodu, aczkolwiek nie doprowadziło to do żadnych zmian na czele stawki i w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jechał Bird przed Rosenqvistem i Heidfeldem. Za pierwszą trojką plasowali się Gasly przed Di Grassim i Prostem.

Sam Bird skutecznie kontrolował wyścig zyskując z okrążenia na okrążenie coraz większa przewagę, a jadący na trzeciej pozycji Nick Heidfeld wyprzedził swojego kolegę zespołowego Felixa Rosenqvista, który zgłaszał problemy w swoim samochodzie i w takiej kolejności kierowcy ukończyli wyścig.

Za pierwszą trójką finiszowali Gasly, Di Grassi i Prost. Na pozycji siódmej zameldował się Tom Dillmann przed D´Ambrosio i Vergne, a pierwszą dziesiątkę zamknął Sarrazin.

Image © PHOTO4