Menu

Pierre Gasly zastępcą Sebastiena Buemiego w Formule E

Pierre Gasly

Pierre Gasly, kierowca rezerwowy zespołu Red Bull Racing, zastąpi Sebastiena Buemiego w zespole Renault e.dams, podczas podwójnej rundy Formuły E na ulicznym torze w Nowym Jorku.

Szwajcar, który regularnie rywalizuje w Mistrzostwach Formuły E, musi opuścić rundę w Stanach Zjednoczonych, czego przyczyną jest kolejne ważne starcie w Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Nurburgring, gdzie Buemi ściga się dla zespołu Toyota Gazoo Racing.

Gasly, który w tym sezonie startuje w japońskiej Formule Super, zasiądzie do elektrycznego bolidu i będzie bronił barw rodzimej ekipy z Nicolasem Prostem.

Bardzo żałuję tej przeszkody pomiędzy WEC a Formułą E, czego można było uniknąć - powiedział współzałożyciel zespołu Alain Prost.

Musimy jednak iść naprzód i cieszymy się z możliwości powitania Pierre'a Gasly'ego.

Rywalizacja w Nowym Jorku będzie wyzwaniem, ponieważ debiutuje w Formule E pod koniec sezonu. Patrząc jednak na nasze przygotowania jesteśmy pewni, że nasz cel pozostaje ten sam, zdobyć maksymalną ilość punktów i wzmocnić naszą przewagę w mistrzostwach - dodał Francuz.

Podwójna runda w Nowym Jorku to przedostatnie starcie w sezonie 2016/17, które odbędą się na ulicznym torze Brooklyn Street w Red Hook.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool