Menu

Alex Lynn zastępcą Jose Marii Lopeza podczas ePrix Nowego Jorku

Alex Lynn / DS Virgin Racing

Alex Lynn dołączy do zespołu DS Virgin Racing i wraz z Samem Birdem będą rywalizować w podwójnej rundzie Formuły E na ulicach Nowego Jorku.

Dla Lynna nie będzie to jednak pierwsza przygoda w bolidzie Formuły E. Podczas rundy w Meksyku Brytyjczyk zastapił Argentyńczyka w przejazdach testowych, które także zgrały się z rywalizacją w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Jestem zachwycony, że będę się ścigał dla zespołu DS Virgin Racing - powiedział Alex Lynn. Formuła E wywarła na mnie wrażenie za imponującą kombinację zaawansowanych technologii, ikonowych miejsc w centrum miast i jednych z najlepszych kierowców na świecie.

Mamy wiele prac testowych oraz jazd w symulatorze, przed wydarzeniem w Nowym Jorku, ale jestem pewien, że mogę pokazać co potrafię podczas mojego debiutu w 'Big Apple'.

Swoje usługi jako kierowca testowy w zespole DS Virgin Racing zaoferował Sir Richard Branson, założyciel Virgin Group.

Słyszałem o sytuacji w zespole i zaoferowałem swoje usługi! - powiedział sam zainteresowany. Jak wiesz, zawsze kochałem wyzwania, a Alex, Sam i ja jesteśmy trzema szczęśliwymi Brytyjczykami, gotowymi na Nowy Jork.

Inauguracyjny wyścig w Nowym Jorku, który będzie podwójną rundą, podobnie jak w Berlinie oraz kończący rywalizację w tym sezonie Montreal, odbędzie się w Red Hook na Brooklynie.

Image © Formula E