Menu

Czy będą cztery nowe wyścigi w Formule E?

Sebastien Buemi / Renault e.dams

Formuła E staje się coraz bardziej popularna nie tylko dla firm motoryzacyjnych, ale również dla miast. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie, w kalendarzu FE znajdą się cztery nowe imprezy. Zorganizowaniem ePrix mają być zainteresowani m.in. szwajcarski Zurich czy jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech, Monachium.

Inaugurujący jak do tej pory wyścig Hongkongu odbyłby się w dniach 2-3 grudnia i miałby być podwójnym wyścigiem.

Żeby uatrakcyjnić kalendarz, Formuła E planuje więcej wyścigów w krótszym terminie, ponieważ do tej pory imprezy odbywały się z 3-4 tygodniową przerwą. Miałoby to na celu zapełnienie luk w kalendarzu. We wstępnym projekcie brakuje Marrakeszu, jednak można przypuszczać, że marokańska stolica pojawi się w czwartym sezonie FE.

W elektrycznej rywalizacji zadebiutować ma stolica Chile, Santiago. Chilijskie ePrix miałoby się odbyć 13 stycznia.

Trzeci wyścig ma się odbyć w lutym w Mexico City. Po nim kierowcy elektrycznych bolidów przeniosą się z powrotem do Ameryki Południowej na ePrix Sao Paulo, który odbyłby się 17 marca, gdzie kierowcy mieliby korzystać z miejsca wykorzystywanego przez serię IndyCar w latach 2010-2013.

7 kwietnia wyścigowy cyrk FE przeniesie się na ulice Wiecznego Miasta, gdzie odbędzie po raz pierwszy e-Prix Rzymu, a następnie 28 kwietnia rywalizacja ma odbyć się w Paryżu.

Niemiecka runda FE odbędzie się 17 maja, jednak na chwilę obecną nie podano dokładnej lokalizacji, choć spekuluje się o Berlinie bądź Monachium.

23 czerwca odbędzie się runda FE w Moskwie bądź Zurichu, a kolejna runda to dwa podwójne wyścigi w Ameryce Północnej – w Nowym Yorku (7-8 lipiec) oraz w Montrealu (28-29 lipca).

W przyszłym sezonie nie zobaczymy rywalizacji o ePrix Londynu, nastąpi to najprawdopodobniej w piątym sezonie. Władze serii starają się również o drugi wyścig w Chinach, tym razem w Szanghaju.

Finałowy kalendarz ma być zaprezentowany podczas Światowej Rady Sportów Motorowych FiA w następnym miesiącu, a opublikowany 19 czerwca.

Image © Michelin