Menu

Buemi zwycięża w Paryżu. Katastrofa Lucasa di Grassiego

Sebastien Buemi / Renault e.dams

Sebastien Buemi zapewnił sobie już piąte zwycięstwo w aktualnie trwającym sezonie Formuły E. Kierowca zespołu Renault e.dams tryumfował podczas ePrix Paryża.

Po starcie z pierwszego pola startowego, Buemi musiał bronić się przed Jeanem-Erikiem Vergne w pierwszym zakręcie, jednak po chwili to kierowca Techeetah był zagrożony przez Jose Marie Lopeza.

Za wspomnianą trójką podążał Nick Heidfeld, który odnotował dobry start i mógł walczyć o wyższą pozycję.

Kwalifikacje okazały się nieudane w wykonaniu Lucasa di Grassiego, który w wyścigu miał sporo do nadrobienia. Jego głównym rywalem w Paryżu okazał się Antonio Felix da Costa. Niestety między kierowcami doszło do kontaktu w ósmym zakręcie, w wyniku czego oba samochody obróciły się. Di Grassi był w stanie kontynuować, z kolei Da Costa musiał wycofać się.

Podczas okresu żółtej flagi pozostali rywalizujący zdecydowali się na zjazdy do alei i wymiany samochodów.

Dla Di Grassiego kłopotów nie było końca. Brazylijczyk za nieprzestrzeganie minimalnego czasu podczas pit stopu został ukarany przejazdem przez aleję serwisową.

W wyścigu doszło do wyjazdu samochodu bezpieczeństwa, lecz tym razem to Jean-Eric Vergne rozbił się o bariery w czternastym zakręcie, kiedy próbował gonić lidera.

Za sprawą kłopotów Francuza, na trzecią pozycję awansował Nick Heidfeld, który utrzymał się na tej lokacie do samej mety, finiszując przed swoim partnerem z zespołu Mahindra Racing, Felixem Rosenqvistem.

Pierwszą piątkę uzupełnił Nico Prost z Renault e.dams, które prowadzi w klasyfikacji zespołów.

Robin Frijns finiszował na szóstej lokacie, z kolei siódmy Nelson Piquet Jr skorzystał na problemach Daniela Abta, wycofującego się z wyścigu na ostatnim okrążeniu z powodu awarii mechanicznej.

Czołową dziesiątkę zamknęli: Tom Dillman (Venturi), Mitch Evans (Panasonic Jaguar Racing) oraz Stephane Sarrazin (Venturi).

Wyścig zakończył się za samochodem bezpieczeństwa po tym jak Lucas di Grassi rozbił się o bariery.

Problemy Di Grassiego i zwycięstwo Buemiego powiększyło różnicę między nimi w klasyfikacji generalnej - kierowca Renault prowadzi aktualnie z przewagą 43 punktów. Trzeci jest Nico Prost.

Image © Michelin