Menu

Marco Andretti dołączy do Vergne'a w zespole Andretti Autosport w Formule E

Marco Andretti, kierowca serii IndyCar, w której odniósł dwa zwycięstwa, zostanie partnerem zespołowym Jeana-Erica Vergne'a podczas ePrix Buenos Aires w Argentynie, które odbędzie się 10 stycznia tego roku.

Poprzednie ePrix odbywające się w Urugwaju obfitowało w emocjonujące momenty. Jean-Eric Vergne, który wywalczył pierwsze pole startowe w kwalifikacjach i rywalizował o zwycięstwo w wyścigu, z powodu problemów z zawieszeniem zakończył przedwcześnie wyścig na przedostatnim okrążeniu, przez co zwycięstwo przypadło Sebastienowi Buemi’emu, jeżdżącemu w zespole e.dams Renault.

W tym tygodniu Vergne będzie chciał powtórzyć walkę o zwycięstwo, a włączy się w nią także jego nowy partner zespołowy – Marco Andretti.

Czekałem z niecierpliwością na otrzymanie szansy rywalizowania w bolidzie Formuły E. Nigdy nie ścigałem się tym samochodem, więc jest to dla mnie nowa sytuacja. Tempo zespołu wygląda wystarczająco dobrze, jeśli chodzi o uzyskiwanie dobrych rezultatów. Lubię nieznane sytuacje i jestem gotowy podjęcia się tego zadania - powiedział Andretti.

Zespół Andretti Autosport reprezentowali także Charles Pic, Matthew Brabham oraz Franck Montagny, którego kariera wyścigowa może się zakończyć po tym, jak wykryto, że Francuz zażywał kokainę podczas ePrix Putrajaya w Malezji, odbywającego się pod koniec listopada.

Image © IndyCar / Joe Skibinski